Jump to content
galin87

Купувам свещи NGK

Recommended Posts

Здр. Колеги искам да запитам от каде мога да си закупя свещи NGK-ZFR6FIX-11 за двигател D16V1 2004г. и за какви пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже или НЕ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

От Добрич съм. В четвъртък видях в един магазин за авточасти, че има NGK. За Honda трябва да са като търсените от Вас. Продавачът каза, че има - 6 лв. бройката. Не погледнах дали са точно такива, защото ми звъннаха и трябваше спешно да тръгвам. Щом ги има и в Добрич (Толбухин ;-) ). не вярвам да са много дефицитни...

Редактирано от Dragi4
Не цитирайте предходното мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търся иридиеви свещи на NGK които едва ли струват 6лв. бройката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега autoplus са официален представител на ngk за БГ. Цена не знам точно, но предполагам между 20-30 лв. на бройка.гр. Търговищеул."3-март" 1тел: 0601 / 2 10 22факс: мобилен: 0884 175 624мобилен: 0882 420 726E-mail: targovishte@autoplus.bgРаботно време:понеделник - петък: 08:30 - 18:30събота: 09:00 - 14:00неделя: почивен ден

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мерси колега :)

Редактирано от Dragi4
Не цитирайте предходното мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търся иридиеви свещи на NGK които едва ли струват 6лв. бройката.

Е, да прав сте, но NGK-ZFR6FIX-11 не са иридиеви!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли ?http://www.ngk.com/results_cross.asp?pid=ZFR6FIX-11&x=0&y=0По номенклатурите на НГК IX-a след номерчето точно това значи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Прав сте, моля за извинение. И аз се заблудих и купих, без да ги проверя, като се доверих на продавача в магазина. Оказа се, че тия, които са ми продали (BCP6ES-11) въобще не са за Honda макар, че не са лоши (и евтини). Потърсих по сайтовете и намерих (на руски) нещо подобно на Вашето, с подробно описание на обозначенията, както и момента на затягане - около 20-25 Nm (за всички видове, с диаметър на резбата 14мм). Обещаха да ми ги заменят - по 9 лв. бройката, но не са иридиеви. Вече ще внимавам...

Редактирано от Dragi4
Не цитирайте предходното мнение
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако все още не си намерил свещи провери във форума на тойота има - последно взех IZFR6k 11 иридиеви за 60 долара комплекта .

От официалните дистирбутори съм търсил и точно такива не продават. Продават друг модел подобни на тези и цена около 38 лева Публикувано изображение!

Пък обикновените този колега от Тойота не продава !

todortvm - това му е ника

До колкото знам иридиевите се сменят на около 100 000 км.

А обикновените на 20 -30 000 и са по 12-18 лева бройката.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие не сте добре да давате по 60$ за 4 свещи....от USA са 40$ с доставката до Бг, идват за 10-12 дена и понеже са малък пакет минават митницата без никакви грижи.ПС: до автора на темата...хайде моля те да не пишеш с големи букви и да се караш едва ли не.....никой не е длъжен да следи и отговаря какво си писал.

Редактирано от no1else

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги кои от тези видове свещи ги водят студени и ги предпочитат за каране на GASNGK ZFR5J-11 или NGK ZFR6J-11Благодаря предварително :)

Редактирано от galin87

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ZFR6J-11 са по-студените, числото в червено показва това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми дават по каталог ZFR5J-11 но карам с ZFR6J-11 предполагам, че няма да има проблем за двигателя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем.По-топлите ги дават за градско, за да загрява по-бързо колата, както и за зимата.По-студентите пък държат повече на идиотско каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До

galin87

Само че по каталог ти дават така да се каже универсални свещи т.е. нито са за градско нито са само за каране в лютеницата. Така че да не се окаже при тебе че трябва да караш с 4 - топлинно число за по топли ? Не съм много сигурен.

 

Също зависи и в кой каталог ги гледаш този на Хонда или този на производителя на свещи - може да има разлика Публикувано изображение

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...