Jump to content
martins

Смяна гарнитура на картера на Акорд с двигател D16B6

Recommended Posts

Здравейте колеги. От както взех колата гарнитурата на картера беше омазнена, но так и не се наканих да я сменя. Както и да е момента дойде, тъй като и маслото ми е за смяна. Колата е Хонда Акорд 1,6 2001 г. с двигател D16B6. Въпроса ми е дали гарнитурата е същата като на D16B2 примерно и дали има разлики в картера между другите мотори от D16B серията /да знам дали и друга гарнитура би ми свършила работа/. Питам защото където и да потърся такава гарнитура и все казват че нямат. Другото за което да попитам е дали да се захващам аз да я смяням или да я карам на сервиз. По принцип роцедурите като смяна на гърнета, датчици, накладки, амортисьори, маншони и т.н си ги правя сам, но такава гарнитура не съм сменял. Дали да се захащам, че да не ме узори нещо. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Технически смяната на гарнитура на картера не е сложно.Зависи от познанията все пак.Предполагам знаеш,че Блока на твоята кола е алуминиев и трябва да внимаваш с отвиването и после затягането на болтовете на картера за да не превърти резбата.Вземи си читава гарнитура.Притегни 2-ри път новата гарнитура на картера след 50-60км. каране на топъл двигател.Д серията са взаимозаменяеми D16Z6,D16B6,D15Z3,D16Z7;Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е зле да я намажеш и с някакъв херметик

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, четете си менюъла.Там пише кога и къде се маже, колко пъти и по колко се стяга.Всичко което съм направил по него работи прекрасно !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11251-P1J-E00-Това е оригиналния номер на твоята гарнитура.Не от всяка Д серия гарнитурата става,не подвеждайте колегата.Само от Сивик 7-ма генерация и някои англичанки пасва.п.п:Ето ти номер и по VICTOR REINZ:71-53794-00

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите колеги, много ми помогнахте. Днес пратих няколко имейла и намерих на 3 места въпросната гарнитура, като цените бяха от 20 до 35 лв. Просто за справка проверих и в представителството на Хонда в Пловдив и ми вкараха оферта близо 100 лв. /със сигурност няма да я купя от там/. Четох и в описанието "Honda ESM Accord 1998" точно как се прави процедурата. Най-вероятно тези дни ще купя гарнитурата и силикон и като намеря време ще я сменя. Поздрави на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...