Jump to content
Vlck

Проблеми с машинките за заключване

Recommended Posts

Здравейте колеги, от януари до сега ми се скапаха машинките и на трите врати, освен шофьорската. Днес успях да извадя едната и я разглобих, по червяка всичко си беше на ред, обаче четките на двигателчето се оказаха скапани. Опитах се да почистя четките и да смажа механиката, но ефекта е минимален. Май ще трябва да се поръчват нови. Някой има ли подобни проблеми и решения, евентуално. Поздрави и благодаря предварително. п.с. Честит 3-ти Март!Това трябвваше да влеза в подтемата за Сивик 7-ма генерация, ама нещо се обърка. извинявам се.

Редактирано от Vlck

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменял съм на 7-ма ген. и стават само оригиналните (ти си решаваш дали нови или 2-та употреба).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от януари до сега ми се скапаха машинките и на трите врати, освен шофьорската. Днес успях да извадя едната и я разглобих, по червяка всичко си беше на ред, обаче четките на двигателчето се оказаха скапани. Опитах се да почистя четките и да смажа механиката, но ефекта е минимален. Май ще трябва да се поръчват нови. Някой има ли подобни проблеми и решения, евентуално. Поздрави и благодаря предварително. п.с. Честит 3-ти Март!Това трябвваше да влеза в подтемата за Сивик 7-ма генерация, ама нещо се обърка. извинявам се.

братле на моя акорд централното спря да заключва дясната предна врата и се чудя заштоимам и друг проблем акорда ми е 97г 115к с 1800куб като е на обород или по инерцея срелката играе между 600 и 800 обурота и гасне когато е загрял и е на метан на бенц няма проблем някой може ли да ме просветли за кво става въпрос

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще се сменят, ама няма да е сега, че се натрупаха доста неща и не стигат финансите.Поздрави, а с пловдивчани утре може да се видим на сбирката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.03.2012 г. at 22:32, jokera написа:

Сменял съм на 7-ма ген. и стават само оригиналните (ти си решаваш дали нови или 2-та употреба).

Става става аз отворих Монте оригинално Капсуловани и им смених мотор четата. Сега работят безпроблемно :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не се  сменят моторите -само фъргаш позистора вътре в четкодържателя ,умалява от зор с времето и бързо си вдига съпротивлението и при малък ток през мотора и машинката няма сила .Навремето в кинескопените кошници имаше позистори на размагнитвача на кинескопа -като се скапе и екрана ставаше шарен като битова черга от едновремешните :)стотици съм сменил ,там обаче номера е амплитудата на синусоидата постепенно да затихне от най-високо ниво до нула -при моторите е със защитна цел за да не се запали при проблем ,но и без него работи коректно -изпробвано многократно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...