Jump to content
SkunkDaFunk

Страничен удар в бордюр задно ляво колело Сивик англичанка

Recommended Posts

Здравейте колеги!

От няколко месеца съм горд собственик на Сивик англичанка 1.6i ls...Голяма мания ми стана дрифта по снега(прекалено даже) и онзи ден ударих задна лява гума в един бордюр с около 20-30 км/ч :(( ...Та сега колата не се движи в права посока особено като вдигна 40 км/ч и нагоре,колата се движи на зиг-заг,усеща се че съм изкривил нещо,джантата е ясна(желязна е и се вижда).Колелото се вижда,че е леко кривнало и не седи на 90 градуса-може би на 80-85. Сега нямам кинта и затова ще я водя в сервиз чак след седмица,но вътрешно ме гложди какво ме чака т.к разбрах ,че вероятно няма да е хич евтин ремонта...Някакви идеи какво може да съм потрошил/покривил и сътветно каква сума да си приготвям.Също така ако може да ме посъветвате за някой свестен и не мн скъп майстор в кв.Надежда?

Предварително благодаря на всички отзовали се!

P.S.Честит 3ти Март на всички свободни българи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм удрял задно колело самоче дясно, леко се изкриви джантата ама не захождаше на никъде ,само след около 2-3 седмици почна да ми вие лагерглавина сменихсия и нямам проблеми,според мене или си изкривил оста на носача или целия носач щом захожда така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляй гумата по най-бързия начин от джантата да не се покриви и тя.Сложи си резервната гума и виж как ще е колата после. И да е носач- 2ра ръка не са скъпи.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм имал подобно зимно премеждие.Щетите бяха: -стоманена джанта -лагер главина - крив носач

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при крив амортисьор какво се получава?Колега при този удар елементите които го отнасят са:джанта-лагер-ос-носач-греда/магаре/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги ,имам още едно въпросче...тези части дали са същите като от Роувър 400 (носач,лагер-главина)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги ,имам още едно въпросче...тези части дали са същите като от Роувър 400 (носач,лагер-главина)?

май си отговорих сам :).... http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=406769

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги ,имам още едно въпросче...тези части дали са същите като от Роувър 400 (носач,лагер-главина)?

май си отговорих сам :).... http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=406769
Абсолютно прав си....същите са ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...