Jump to content
PESHO OT MARS

Резонансно пълнене при D14A3

Recommended Posts

Някой правил ли си е експеримент да махне огромния резонатор и какви са последствията от това?Промяна във вървежа на колата?Промяна в разхода на гориво?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете.Идеята ми не е толкова да слагам спортен филтър а ако разкарам резонатора и използвам мястото за нещо друго дали това ще се отрази на нещо осезаемо.На другата ми кола имам много по-малък резонатор дето седи само защото няма с какво да запуша дупката във въздуховода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз махнах резонатора на D15Z8 англичанка и не те съветвам да го правиш, освен ако няма да слагаш Cold air intake или нещо подобно. Върви по-зле в ниските обороти и резпонса е по-лош. Освен това при настъпване до долу е много шумна. Във високите не усещам разлика. Може и да си въобразявам, но положителните страни аз не виждам..

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заглеждам мястото на резонатора евентуално ако някой ден реша там да си направя клетка за акумулатора и да се използва обикновен а не от тесните.Само от тази гледна точка питам. Ако си усетил разлика това значи може би е смятан точно за там закъдето казваш в този оборотен диапазон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм компетентен, но ако става въпрос за кутията преди въздушния филтър мисля, че е просто вид заглушител, аз махнах го макар, че не съм с "Cold air intake" с панелка на К&N съм. При моята каручка-д15б7, няма абсолютно никаква промяна във вървежа. Да при ниски обороти и рязко смачкване на гъста на започва да буботи, но пък мен това си ме кефи, а във високите(ако може така да се нарекът до 6000) звука ми пълни душата :lol: поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това боботене говоря, което за мен е отвратително :) Преди заради спортния изпускателен колектор, двигателя вадеше уникален звук, сега само това боботене се чува..

 

Ролята му е да заглушава, но не само. Първо охлажда въздуха, резонатора е доста ниско. До колкото съм чел в него има някакъв обем въздух, който е лесно достижим и от тук резпонса е по-добър. И най-важното в началото на резонатора има velocity stack, който доста подобрява пълненето.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:blink: отвори ми работа в тоя студ да го връщам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...