Jump to content
Emicha

алтернатор на Cr-v 2.2cdti 2006г.

Recommended Posts

Здравеите колеги,имам Cr-v 2.2cdti-2006г. и наскоро ми се появи шум от лагерите на алтернатора.Около алтернатора няма почти никакво свободно пространсво и на първо четене не виждам как и от къде може да се демонтира това животно? Трябва ли да се свалят други части и компоненти около него или има някоя тънкост? Ако някой знае или вече го правил моля да сподели. Ако нямате идея,поне препоръчайте някои сервиз където,бързо,качествено и на нормална цена /криза е/ да го отремонтират. Предварително ви благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви колеги, при нужда ще се възползвам от предложенията ви.Само да вметна: не бях- 100% сигурен, че са лагери на алтернатора,защото шумът не беше постоянен, и докато,слезна от колата и отворя капака да видя от къде по-точно се чува,изчезваше, но идваше определено откъм алтернатора ,затова сметнах ,че може би са лагерите.Между другото след 2-3 дена шумът намаля и изчезна, поне за сега.Поинтересувах се тук -там и се оказа,че /инфо от Бултрако/ шайбата на алтернатора бил някакъв- еднопосочен съединител "125лв." който обирал луфтовете на пистовия ремък /между другото имало и някаква ролка"двупосочен съединител"-320лв./,та този еднопосочен съединител предпазвал имено лагерите да не се товарят и разбиват.Като се замисля, може би и минусовите температури са били причина за появата на този шум,но времето ще покаже.Засега смятам да приложа точка /1/ -"Едно нещо което работи не се пипа",но ако има промяна в ситуацията ще пиша и още един път благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...