Jump to content

Recommended Posts

Съществува ли LED крушка(за предните фарове) за габарит с жълта(нормална) светлина ... идеята ми е да карам на габарити през деня без да пускам късите светлини ... навсякъде има само бели LED крушки а на мен ми трябва жълта някой идея ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъди сигурен, че на габарити полицаите ще те напишат веднага ... Иначе такива готови светодиоди надали ще си намериш, освен ако не си направиш сам. Аз си сложих някакви бели е така от нямане какво да си купя от авточастите :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам на габарити в града и не ми правят проблем за фаровете . Да уточня, че съм с ангели ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на ангелите не са ли ти слаби ринговете.Мойте на дневна светлина не се личат ,че светят,ако имаш впредвид ринговете за габарити.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ринговете ми са с диоди и светят добре на дневна светлина, освен ако не е яко пек :) Спирали са ме за проверки и т.н. никога не са се заяждали . Извънградско пускам къси, по съображения за сигурност :)

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за ринговете съм сигурен .. но идеята ми беше за диодни габарити ... лятото съм решил направо да сменя фаровете но мислех за сега ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега диодите, като цяло ще заменят всеки светлинен източник. Порови се в чичо гугъл, и ще намериш отговора. има дори диодни крушки заместващи стоп-габаритната крушка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си LED светлините навлизат с пълна сила .. но уви всичко което се продава е китайско ( с ниско качество ) а хубавите неща струват скъпо ;) ПС: пресен пример за "качество" влизам в магазин и ми обявяват цена за 2 та LED габарита 15 лв .. добре приготвям парите и казвам - Ще ги пробваме ли да видим дали светят отговор: - е ти за 15 лв искаш и да ги пробваме ли ... :) просто хубавите неща струват скъпо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

егати габаритите я дай снимка :) аз мойте за 2лв ги взех и светят 3години вече :) бели светодиодни :) пък ако става въпрос съм виждал и крушка Н4 цялата облепена с СМД диоди :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

4$ двата . Снимката е гадна и не са вижда че са с по 2 диода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това предполагам са ти габаритите колега, доста силничко светят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма как да дам снимка .. в магазина не ми е удобно да ги снимам .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не ти препоръчвам да караш само на габарити.Може да не те спрат 1 година но един път ще попаднеш на някой киселяк и ще трябва да се примириш с акта.Мисля че такива диоди трудно ще намериш ако вообше намериш.Каква ти е идеята да не караш на къси светлини а на габарити.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се .. но преди 2 дни ми сложиха реле .. с което при подаването на контакт ( II от завътането на ключа ) фаровете се пускат (късите) и при връщане на ключа се угасват .. и си реших проблема ... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един вариант ще ти дам. Аз лично си монтирах дневни светлини, като отделни фарчета. На мястото, на халогенните фарове, щото нямам такива. Съответно смених габаритните крушки, който са Т10 модел. С диодни крушки, с по 8 диода, и на задния номер ги смених с диодни с 1 диод. Съответно разликата, е огромна. По-дълъг живот, ниска консумация и загуба , на време за подмяна на стандартните крушки. По въпроса, с актовете: По закон няма забрана. за дневните светлини. Също си пазете опаковката, на която пише държава производител, сертификат и начин, за монтаж. Говорил съм с полицаи, който също потвърди моето мнение. И обобщение, ако караме през деня с дневни светлини, ще спестяваме минимум по 0.2л гориво. Умножете го по-колкото искате и си направете извода. колко по-малко ще се замърсява един град. Мога да пратя снимка, на който иска да види, как изглежда Civic 6ген. с дневни светлини, и диодни габарити.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от вчера съм с дневни светлини, вързах ги към единия габарит и тъй като съм с диодни габарити консумацията е ниска и визията е страхотна, а и зимата ще си карам на тях вместо да пускам късите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...