Jump to content
Honda_Z

Тропа пасажерската седалка

Recommended Posts

Колата е сивик 3 врати, 6-та генерация след фейслифта.

 

Пасажерската седалка тропа откъм външната релса, и по-скоро в задната част на релсата сякаш не се придържа плътно към нея, а има луфт от около 1см нагоре, като се дръпне.

 

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Дали има някоя дреболия, която се износва или пада лесно, че да ми липсва?

 

Ето го устройството на седалката по каталог:

 

Публикувано изображение

 

Сега като разрових, видях че Хонда не са правили основни промени по седалките няколко поколения преди шестицата, така че и опит на колеги и с други модели ще са от полза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го имал този проблем и най-вероятно и при теб е свързан с релсата на която е ръчката за регулиране (на чертежа е оградена като номер 10). Мисля че вътре в самата релса има съчма която води подвижната (горната) част на релсата, която след много време на вярна служба изпада, тъй като щанцованите краища не релсата почват да се отварят...Свали седалката, елементарно е и виж как е направена релсата и ще разбереш кфо е станало...Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега.Като гледам номер 10 от схемата, при мен не става дума за вътрешната релса, а за външната т.е. тази, която е откъм вратата.Аз ще я разглобя, но понеже колата не е при мен, а отдавна го отлагам, исках да имам готовата част когато го направя, ако е често срещан проблем и се знае от какво може да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпаднали са ти сачмите от релсата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем. Някой може ли да каже какъв е размера на сачмите и какви могат да се ползват за да го оправя Публикувано изображение

Редактирано от Clinku

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз намерих подходящи метални съчми тогава от един лагер, точен размер не помня вече защото беше отдавна...За съжаление, Хонда не ги продават отделно тези съчми, а се сменя целия релсов механизъм...Ако не си чистил в колата скоро, може дори да намериш някоя съчма под седалката...Щом си намериш подходящи съчми и ги набиеш в релсата, провери че всичко лагерува правилно, след това подбии краищата на релсата така че да не изпаднат пак.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...