Jump to content
Guest OXYGEN

F1 на Божурище!

Recommended Posts

Guest OXYGEN

Двуместна Формула 1 – за първи път в България От 22 до 24 септември на самолетна писта Божурище край София ще се проведе SPEED FEST 2006. Специално за мероприятието ще пристигнат единствените двуместни Формули в света – притежавани и обслужвани от отбора на „Минарди” и управлявани от Жолт Баумгартнер – пилот с опит в 20 старта за Джордан и Минарди във Формула 1. Екипът пристига от Англия с оборудване за цял завод и 30 души персонал – механици и инженери. Така за първи път в България феновете на Ф1 ще могат да чуят рева на 700+ конски сили, да видят в непосредствена близост неописуемото ускорение, и ... уникалният шанс дори да се повозят на задната им седалка. 55 от посетителите на SPEED FEST 2006 ще имат възможността да спечелят демонстрационни возения с приблизителна скорост 290 км. в час. Пътят към мечтаното ускорение започва с попълването на декларация, че кандидат-пасажерът е запознат с риска, който поема. След това се измерват кръвното му налягане и пулсът. За кандидатите над 45 годишна възраст се прави и кратко функционално изследване на организма, включващо и електро-кардиограма. Всеки кандидат трябва да отговаря и на някои физически изисквания, за да се осигури безопасността: ръст от 158 до 180 см; тегло до 80 кг; обиколки (вкл. на раменете), не по-големи от 139.7 см., но се запазва и възможността за индивидуална оценка на всеки отделен кандидат. Непосредствено преди самото возене пътникът получава пълен комплект за преобличане - чорапи, бельо, състезателен екип, обувки, ръкавици, боне и каска, изработени от огнеупорния материал номекс. Всичко това е много важно за сигурността на пилота и пътника. Натоварването, което те изпитват при ускорение, спиране и завиване, е 3 пъти земното притегляне – повече, отколкото в излитащ самолет. SPEED FEST 2006 ще постави София в списъка на мегаполисите, в които са се провеждали атрактивните демонстрации с двуместни формули – Йоханесбург, Барселона, Лондон, Мелбърн, Куала Лумпул, Хелзинки. Сред пилотите, управлявали автомобилите, които идват в България са настоящият световен шампион Фернандо Алонсо, 7-кратният световен шампион Михаел Шумахер, както и станалите вече легенди в този спорт Найджъл Менсъл, Деймън Хил, Емерсон Фитипалди. Програмата на SPEED FEST 2006 ще бъде обявена допълнително и ще бъде качена на официалния сайт на SPEED FEST 2006 Освен Формула 1 програмата на SPEED FEST 2006 предвижда още: Formula 3 – единственият Български пилот и отбор в италиянската F3 – Владимир Арабаджиев, Картинг писта, Училище за пилоти – мъже и жени, Виртуални състезания заедно със SONY Playstation, Rally автомобили, Двуместен пистов мотоциклет, Каскади с автомобили, Избложба на Ретро автомобили, Off-road демонстрации, Екзотични автомобили, Drag Racе и Тунинг експо, – благодарение на Българска Федерация Драг Рийсинг, Drifting. Двуместните формули съществуват от около 15-тина години и са разработени специално за популяризиране на спорта. Двигателят, както и при състезателните формули, има живот под 4 хил. км, при петкратна смяна на маслото, след което се нуждае от основна ревизия. За сравнение животът на обикновените двигатели е около 300 хил. км. Цената на двигателя Cosworth Racing JD V10 е над £ 300 000 или близо 1 млн. лв. Смята се, че разходът на гориво може да достигне до 80 литра на 100 км. Разликата между състезателните и двуместните формули е минимална – в дължината на междуосието, в кокпита и с 10 % по-високото тегло. В ускорението и скоростта разликата е минимална, като те зависят най-вече от състоянието и дължината на трасето. Очаква се на пистата в Божурище двуместната формула „Минарди” да достигне 290 км/ч. Дължината на избраното трасе е около 2 км, което ще позволи на късметлиите да почувстват истинската сила и скорост на Формула 1. Неслучайно представянето на първия SPEED FEST 2006 се състоя в Конната база „Егида” в Борисовата градина. Журналистите, отразяващи моторните спортове, бяха „върнати” в началото на дългия път на човека в търсене на по-висока скорост, когато конят е бил най-бързото средство за придвижване. Днес под предния капак на повечето автомобили се крият поне 70 конски сили, а Формула 1, представляваща авангардът на автомобилните технологии, овладява невероятните 700 конски сили в един единствен автомобил. Именно в резултат на непрестанното техническо усъвършенстване светът на Формулата сякаш се отдалечи от своите безбройни фенове. Любителите на този спорт често пътуват стотици километри само за да зърнат своите кумири – инженери, пилоти, мениджъри на отборите. Двуместната формула представлява приятелски жест за сближаване на този толкова красив спорт с неговите почитатели. http://tuning.bg/forum/viewtopic.php?t=42288

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Стархотно :P Ако няма състезание на Калояново тогава съм плътно там, само се чудия тия хора виждали ли са състоянието на пистата?!?!? Май си тръсят тотално поправяне на болидите.. или ще ги пуснат с настройки тип Бъги :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Ами ние Българите имаме чертите, отличителните.. послъгали сме малко за състоянието... и те като дойдат пред свършен факт, няма как :huh: Но иначе аз съм там и ще кандидатствам да се кача. Но нямам особено голям късмет като цяло, тъй че надали ще се кача на болид и возя с 300. :P Но поне ще опитам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

Но нямам особено голям късмет като цяло, тъй че надали ще се кача на болид и возя с 300. ;) Но поне ще опитам!

що бе, дай 5 лв на оня с турбинирания кошник Опел Вехтра, дето чак клип снима как му вдига 280+км да та качи и F1 ще ви дишат праха на Божура :P;) аз за съжаление идвам бая над нормите за пасажери и няма да мога дори да се повозя :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

що бе, дай 5 лв на оня с турбинирания кошник Опел Вехтра, дето чак клип снима как му вдига 280+км да та качи и F1 ще ви дишат праха на Божура :rolleyes::bye:

За пореден път в тоя форум ще кажа,че въпросната кола не е кошник,собственика и не е някой мухлю и колата е доста добре направена.Нека уважаваме труда и на другите колеги.Това че не карат Хонда не ги прави по-различни от нас :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest OXYGEN

За пореден път в тоя форум ще кажа,че въпросната кола не е кошник,собственика и не е някой мухлю и колата е доста добре направена.Нека уважаваме труда и на другите колеги.Това че не карат Хонда не ги прави по-различни от нас :thumbs1:

:rolleyes: Нека не ставаме като ония "От Гоуфа по убаво нема..."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dragorip

За пореден път в тоя форум ще кажа,че въпросната кола не е кошник,собственика и не е някой мухлю и колата е доста добре направена.Нека уважаваме труда и на другите колеги.Това че не карат Хонда не ги прави по-различни от нас :thumbs1:

:rolleyes: Нека не ставаме като ония "От Гоуфа по убаво нема..."
правилно уважавай за да те уважават :bye:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest THUNDER

Но нямам особено голям късмет като цяло, тъй че надали ще се кача на болид и возя с 300. :P Но поне ще опитам!

що бе, дай 5 лв на оня с турбинирания кошник Опел Вехтра, дето чак клип снима как му вдига 280+км да та качи и F1 ще ви дишат праха на Божура :thumbs1:;) аз за съжаление идвам бая над нормите за пасажери и няма да мога дори да се повозя :rolleyes:
Майна, познавам добре собственика на Вектра-та, та те уверявам, че скоростта е ИСТИНСКА :bye: и колата е една от кадърно направените коли в БГ (повечето от останалите такива ги е настройвал отново същия човек :P )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

Пичове, това е нещо уникално! Аз щях да пътувам в провинцията в петък, но ще тръгна най-малкото по-късно, само за да видя това! Цената на входа няма значение! Въпреки, че и аз не влизам в мерките за да се кача в болида, ми стига и само да го чуя и видя на живо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest OXYGEN

Цената на билетите вече я дадоха - 7лв,15лв,45лв в зависимост от зоните. ВИП зоната е пред боксовете и докато формулите не се карат, зрителите от тази зона ще могат да се разхождат между тях ( 45лв.), а другите са по трасето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

Е,щом уважавани от мене колеги твърдят че не съм прав за вектрата се съгласявам :P явно човека е много в час с тунинга :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

Знае ли се вече и трите дни ли ще има F1 и от колко часа?

Редактирано от D16A8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

колеги и аз ще сам на линия на Божура :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Мисля да зема едно биуетче...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rebel

Аз също мисля да прескоча. ... в събота най-вероятно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...