Jump to content
PetarGarkov

Проблем с разхода Civic 5

Recommended Posts

Здравейте колеги,от скоро имам сивик 5 d15b2 с 4 врати.Давами доста сериозен разход 12-13 градско, Прочетох няколко коментара на колеги които говорят за разход от 7.5 до 9.Моля ако някои има идея какво може да е да сподели :) Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на газ или на бензин е ? Как я караш градско ? Само цедали ли ? Сега е зима ....

 

цишик

Редактирано от 6gen115hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин е ,нея натискам изобщо,днес я засекох пак с нормално каране.Иначе я карам 10км до работа сутрин и 10 вечер,по принцип я оставям поне по 3-4 мин да загрее. и странно работи ,като е стодена държи 1400 оборота а, като загрее 600-700(като дизел е ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега този разход кадето каза как го засече на око по бензиномера ли ? Провери ламбда сондата примерно .... разгледай търсачката може да ти помогне има подобни теми .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 нормално, но 13 е много. Виж си сондата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега го засичам по стрелката само,но вече 5-6 пъти зареждам по 25лв и се минавам 80км.и пада в резерва,сондата ще я видя другата седмица,но се чудя къде,аз съм от Пазарджик и ще съм благодарен, ако някои препоръча читав сервз,че вече съм вдигнал ръце от няколко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много е възможно високия разход да се дължи на ламбда сондата.Тя дава инфо на компа за изгорелите газове и той отсвоя страна определя дали сместа в горивната камера да е бедна или богата на бензин! При мен лично след като си смених сондата оказа влияние! Сега я засичам колко гори! Като я видя ще ти кажа каква е точно разликата!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от два месеца имам сивик 5ген хечбек д15б2 на газ.Скоро минах газаджия и каза ,че всичко е наред ама на мен не ми се струва така .Колата с 15 литра газ изминава около 110-120 км. и газта свършва(дори и сега когато се затопли времето). Мисля ,че това не е нормално,дайте ми съвет какво да направя. Преди да я купя всеки казваше ,че трябва да дава 10 литра градско ама изобщо не е така.Та който има мнение да ми пише на лично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и моята харчеше повечко газ,но я почерпих нов изпарител и въздушен филтър и падна на 10/11л на 100 (зависи от настроението). Има много интересни теми за регулиране на газовото,може да им обърнеш внимание :)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емо ако са ти казали, че всичко е наред остава да затягаш кранчето на двуцевката след изпарителя колега. Не знам как я караш но си понагорява колицата. Въпреки че градския разход е малко относителен и зависи от много неща (дали караш на къси разстояния/как я караш/висиш ли по светофари и задръствания). Моята беше удушена докато не можеше да се вдига повече от 130км/ч с нея и сега дава около 12 градско и около 7 извънградско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем колата я карампо Асеновград ,не е кой знае колко натоварено движението .На светофари много рядко кисна.Обслужена е веднага щом я купих ,всички консумативи са нови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен зимата ми даде разход около 15-17 газ само че я карах около 7-8 км всеки ден .. градско студена .. и за това лятото извън градско около 5-6 извънградско; градско 7.5-8 мотора е D14Z2 6 ген хеч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жената от която купих колата също каза ,че трябва да гори 10 газ градско ама разхода няма нищо общо с 10,.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода ми се оправи вече минавам 95-100 км. с 10 литра газ . Иначе за бензина искам да питам трябва ли да ми светне някакъв индикатор ако карам с резерва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друго дето не знам дали е проблем. Ако сложа бензин например до средата и си карам на газ. Като реша да превключа на бензин да покарам стрелката пада бая изведнъж след кратко каране на бензин. Дайте мнение що се получава така и на един приятел реното е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е проблем. Явно стрелката си е просто бъгава. И при мен е така. На газ съм, но нали все пак сипвам чат пат бензин и всеки път като стигне към резервата и сложа 20 лв, което е по-малко от 8 л и стрелката стига почти по средата, което е доста нереално, но като запаля 2-3 пъти на бензин и пада много бързо до едно ниво и след това си се нормализира. Аз вече й свикнах и не ми прави впечатление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...