Jump to content
petromir

Honda Civic 1.5i VTEC-E D15Z8 - подръжка и експлоатация

Recommended Posts

Здравейте,

 

Най-напред да поздравя всички за готиния форум.

 

Вчера си закупих Honda Civic 1.5i VTEC-E, 84 k.w, 98 година, D15Z8.Това ми е първата кола и честно казано не съм много на 'ти' с колите относно тяхната подръжка и правилна експлоатация.

Дали може да споделите с нас невежите, къде и на горе-долу какви пари извършвате вашите:

[*]смяна на гуми (предстои ми закупуване на зимни гуми - 185/60/R14 и се чудя каква марка да си взема както нови, така и втора употреба)

[*]смяна масло (какъв тип масло се слага на този тип двигател)

[*]смяна ангренажен ремък, филтри и др. регулярни части, който задължително се сменят когато човек си закупи автомобил от автокъща например.

[*]компютърна диагностика

При всички от по-горе изброените търся до колкото е възможно добро съотношение цена/качество. Мои приятели са ми споменавали, че на пазара се предлагат и части от алтернативни производители, но тук тънкия момент е да знаеш на кой да заложиш. Лично аз, ако става въпрос за малка разлика м/у оригиналната и алтернативната част бих предпочел първата.За съжаление все още нямам никакви впечатления в какви ценови граници варират оригиналните части, поради което не мога да преценя дали ще са по-моя джоб.

 

Благодаря предварително! Желая ви лек и успешен ден! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега.1-вата точка: Вземи си нови гуми, не се излагай.Останалите точки: Залагаш на Омбре сервиз и не го мислиш.

Редактирано от Ивайло Петков
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за придобивката :)Напълно подкрепям мнението на колегата преди мен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и да добавя за гумите, дори и чисто нови да ги купуваш, гледай с какъв ДОТ са, за да не ти набутат някъде стари гуми, защото по принцип живота на една гума е 5 г. след това качествата и намаляват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за придобивката, и да знаеш че с този мотор си уцелил най-доброто от моторите на Хонда.Гумите май трябва да са 175/65/14,аз даже зимата съм на 165.Масло- масовото 10/40,примерно.Ангренаж и ролка-по един брой,другото само ако се обажда.Частите не са скъпи,чети форума и ще намериш отговор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...