Jump to content
H22_turbo_Vtec

Искам по-дълга 5та

Recommended Posts

Колата е Хонда Прелюд 5 ф20а4 с глава х22а.Имам проблем с 5тата прекалено ми е къса.На 3000 оборота съм с 100км.До сега не ми се налагало да карам дълго време извън града и не ме е дразнело, но сега ми се налага да пътувам в чужбина и главно магистрално и тая къса 5та никак не ми допада.При каране със 160-170 съм на 5000оборота, което си е кофти 2000км.едни 20км отгоре върху моите 100 биха ме задоволили напълно.120 при 3000 оборота и като карам с 160 да е около 4000оборота ще е оптималното за мен.Какви са вариантите за донор?Ставали само да се смени зъбчатката на 5 предавка или трябва да търся цяла по-дълга кутия?Коя кутия е по-дълга и колко по-дълга е?Ако мръдна само с 10км не си струва.общо взето 1,2,3 са си добре.4 ако се направи да е с 90 на 3000 за да става и за ускорение и за мах. скорост.5 около 120 на 3000 ще е перф. за мен.Предполагам няма да ускорява добре и ще малее след 200км, но пък няма да ми надува главата.Направо ако някой знае как да казва кога и какви пари?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехее, кутията ти е супер. Мойта на 3хил об е с 90км/ч на пета предавка (като се има предвид че карам Б18 дето се слави с дълга кутия :lol: )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то попринцип това 120 с 3000 оборота което си казал си е доста дълга пета - на 120 съм с 3200 оборота на икономиката (д15з6) Публикувано изображение но ако искам да вдигна 200 трябва на четвърта че на пета няма как да стане Публикувано изображение

Редактирано от Clinku

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

старата ми беше д14а4 и беше същата като твоята 117 на 3000.или 120 при 3200.Няма смисъл да се обсъжда дали ще върви добре колата и дали ще ускорява.Не съм с 100 коня под капака.Има ли такава кутия за ф-х серия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да Фкарам мойте 5 сти'нки. Ю кен до ит! H/F Transmission Codes/Ratios намираш си кода на кутията и предавателните числа. След това гледаш тук правиш си графики и сравняваш, така ще намериш дали има по-дълга и с какви км точно ще е на какви обороти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купи си еспейс

Айде пак почнахме с глупостите.Купи си ..... Ако има компетентни да пишат другите да си мълчат.От тъпи коментари няма смисъл.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N2C4 е твоята кутия братле,с малко заигравка с тампона ;) на 5-та с 6000рпм е на близо 220http://vbox7.com/play:293d92d210п.с. след месец моята няма да ми трябва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...