Jump to content
ceckko

Ангренажен ремък и водна помпа Хонда HR-V

Recommended Posts

Здравейте,дойде време за смяна на ремъка и от сервиза, който ползвам и съм доволен ми обясниха, че е препоръчително заедно с ремъците и ролките да се смени и водната помпа, т.к. имало проблеми при този вид двигатели. Хондата ми е HR-V 1,6 2000г. Ако някой може да ми даде съвет дали да сменям всичко или не, бих бил благодарен, т.к. разходите по смяната ще нарастнат значително:) Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват! Весели празници :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип винаги с смяна на ремака и ролката трябва да се смени и водната помпа ... тя работи винаги .. но и да не я смениш няма да е толкова голям проблем ако си гледаш уредите и се услушваш за странни звуци ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вoдна помпа се сменя,за да не ти се наложи да я сменяш малко след ремъците.Просто защото трудът по смяната й ще надхвърли стойността на помпата.Под 'този тип двигатели' са имали предвид двигателите на които водната помпа е всъщност вътре в ангренажа със зъбно колело.Ако беше външна нещата са съвсем други.Тогава може да си смениш само помпата,тя даже не е на ангренажа често,а е на трапецовиден ремък.Оригиналните помпи карат без проблем поне двойно на ремъците,т.е. живеят 150 000км без проблем.Ако читав човек ще ти прави колата,би трябвало да може да те ориентира дали помпата е за смяна като свали стария ангренаж.Моят така направи и си карам със старата все още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тема по абсолютно същия въпрос:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=64456

В нея третото мнение (на Омбре) ти казва всичко.

Остава майсторите, на които разчиташ, да са читави, както е казал колегата prelude.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви! Мисля да я сменя, за да не стане "шоу" по нататък :) Просто нямам информация кога е била сменяна преди това, а с първата смяна на ангренажа не съм я сменял...Благодаря! И весели празници на всички, които се отзоваха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...