Jump to content
Prelude98

Въпрос за НR-V

Recommended Posts

Колеги, наскоро ми попаднаха едни крушки Н1 - 100 вата и реших да ги пробвам на харвито. Вече няколко дена карам с тези крушки на късите светлини, фаровете ми са регулирани и не заслепявам никого. Та въпроса ми е дали може да стане нещо на ел.инсталацията на колата? Ясно е, че фасунките ще се нагряват повече, но доколокото мога да преценя надали ще им стане нещо. Моля някой, който има личен опит или който е наясно с възможностите на ел.инсталацията на харвито да даде компетентно мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно инсталацията не е проектирана за такава консумация.По добре ги смени със стандартни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото, което се сещам е, че ще тормозиш повече динамото, да зарежда повече акумулатора и от там да се скапе и то. Аз лично не бих сложил повече от 55W.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако целта ти е по-голяма видимост вечер.......слагай един хубав ксенон кит 35W за да нямаш ядове после с тези 100W крушки....аз не бих рискувал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще претовариш ел.инсталацията защото тя не проектирана за такава консумация, колкото и да е презапасена това е почти два пъти повече ...... така че помисли...идеята на колегата по горе за ксенон е по добра....успех!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега понеже имам харви и съм се ровил много и в чужбина и в бг форуми че е тествано и няма да имаш проблем с рефлекторите понеже са метални. В доста чужди саитове се продават 100w за HR-V.Ако ми попаднат на мен бих ги сложил на дългите. А на късите Ксенон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи след повече от месец експлоатация на харвито още нищо не му е станало, но все пак мисля да си сложа 55 ватовите крушки, тъй като много рядко ми се налага да карам вечер извънграда, а за през деня наистина е безмислено да се харчи толкова ток. Ел. инсталацията надали ще и стане нещо, евентуално рефлекторите може да потъмнеят след по-дълга експлоатация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...