Jump to content
kr3t3n

Хонда Джаз 2005 1.3

Recommended Posts

Здравейте, днес капарирах тази Хонда: http://www.mobile.bg/11321034868742136

 

Но в мноооого сайтове въобще не откривам 2005 Джаз с двигател 1.3, а конските сили съответстват на 1.2 двигател.

 

Някой от вас да има представа каква е истината?

 

Също така, много ще се радвам ако дадете мнения за автомобила (по възможност от опит ;) )

 

Благодаря ви предварително!

 

Поздрави,

Жоро

Редактирано от kr3t3n

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джаз от тази генерация имат 3 двигателя , за европейския пазар се предлагат само 1.2 и 1.3 , съответно 78 и 83 коня :) Най-вероятно е 1.2 , най-лесния начин да разбереш е като видиш регистрацинната табела на автомобила , която се намира в двигателния отсег , ако не ме лъже паметта на левия ботуш на колата . На въпросната табела 2-рия и 3 символ отговарят на кубатурата на двигателя , ако са 1 и 2 , значи е 1.2 и т.н. А що се отнася за самия автомобил - има търсачка във Форума , писал съм аз лично доста подробно за модела ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Положението е следното: двигателите са два вида. - 1244сс, 78к.с., продаван официално от Хонда в Европа като 1.2л. кода на двигателя е L12 - 1339сс, 83к.с., продаван официално от Хонда в Европа като 1.4л. кода на двигателя е L13Реално нито единия не е точно 1.3, но в автокъщите обичат да кръщават по-малкия от двата на 1.3 (за да изглежда по-могъщ :lol: ). Майка ми кара 1.2 и докато тъесех подходящия се убедих, че трябва да погледнеш кода на двигателя за да си сигурен. Но по мои наблюдения, на всеки 7-8 броя 1.2, се пада по един 1.4. Просто у нас няма много коли от тоя модел и не са много масови по автокъщите. Разликата обаче не е кой знае каква, тия пет коня я ги почустваш, я не.

Редактирано от kitu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...