Jump to content
Barito

Обьркано гориво

Recommended Posts

Момци :( вместо бензин заредих 5 литра дизел карах 3 километра с много прекасване на двигатела след което долях 23 литра V power изпуши отзад яко и сега нещо не дьржи обороти и дрьнка нещо в гьрнето колата е сивик 2001 1.4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е трябвало да я караш така, камо ли да дозареждаш :( Дано не си задръстил фатално цялата бензинова система...източи и изхвърли всичко от това гориво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци :( вместо бензин заредих 5 литра дизел карах 3 километра с много прекасване на двигатела след което долях 23 литра V power изпуши отзад яко и сега нещо не дьржи обороти и дрьнка нещо в гьрнето колата е сивик 2001 1.4

Колега аз имах същото преживяване но вместо нафта ми сипаха бензин аз също дозаредих догоре нафта и работата се оправи.После разбрах че това е по добрия вариант.Дано да не си задръстил филтъра и горивната система.Щом двигателя работи сипи редекс Redex това може да помогне.Не съм спец в тази област но при мен подейства.За около 1000 км (един резервоар)двигателя взе да работи както преди.Касмет:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензин в нафтата се сипва 10 към 1 зимата за да не замръзва нафтата и няма никви ядове.За обратното по скоро ако имаш проблем се е появил след първото палене.След дозареждането би трябвало да няма ядове ама не знам.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или източи всичко, за да нямаш ядове или поне налей до горе бензин, та да стане съотношението от 5:1 поне на 10:1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скьпи сьфорумци след почисването на свещите колата запали минах 20 километра и пак изгасна и сега не иска да запали .Свещите са мокри значи постьпва бензин но самата искра е прекалено слаба .Вьзможно ли е когато бях на свободна и дьржах на прекьсвач да е прескочил ремака ,вьпреки че сьм го правил много пьти ,в момента е много хлабьв може да е нормално незнам . Понеже изпуши и реших че нещо се е запушило гьрнето затова разглобих колекторите още от двигатела и пробвах така да запали но без успех ,някакви идеи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...