Jump to content
honda accord 88

премахване на драскотини от стъкло

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=DGl3he21Pmg - всичко е показано в няколко клипчета. Важно: най-добре да се изпробва на някое "излишно" стъкло, преди да се приложи на колата. Ако някой е опитвал може да сподели дали има ефект за дрскотините по страничните стъкла например.
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефект има но е хубаво да го прави човек които знае какво прави използват специлни полиращи пасти за стъкло и професионална техника(машина).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако може някой да даде кординати на човек,който се занимава с това ще е супер :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Русе и Варна не мога да те насоча съжалявам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бургас можеш ли да насочваш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам инфо за един сладур там ама не ти го препоръчвам пиши ми едно ЛС имам нещо впредвид да не раздводняваме темата на колежката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези няколко клипа са мое дело и показват как и какво се променя при една такава полировка на стъкло, но от доста време съм махнал услугата от сайта, тъй като повечето хора си мислят, че едва ли не стъкло с натрупани драскотини с десетки години при полирането става като ново, въпреки, че доста обширно го бях описал в сайта за да няма подведени, даже на клиента като дойде му обяснявам надълго и нашироко какво ще получи като ефект, за да няма после "Абе тоя нищо не свърши ама ми взе парите".Това е услуга за леко захабени и оксидирали стъкла, натрупва се мръсотия върху стъклото , която не се маха по никакъв начин, чистачките мажат и се нарушава видимостта, много хора мислят, че като сменят чистачките се оправя всичко, но единствено новият графит на чистачките замазва леко нещата и така до един месец максимум.Полирането не шлайфа стъклото и не премахва драскотините, като примерно счупила се чистачка и желязото минало с ръба(държача на самата чистачка)през стъклото.Затова услугата е за не толкова захабени стъкла.Цената е сравнително висока и много хора си мислят, че с още малко пари и ще си вземат турско или китайско ново, ама то ще се надраска само след няколко месеца повече от оригиналното, а има и други неща при монтажа дето ако не се направят както трябва, има после още бели.Затова прецених, че това ще е ВИП услуга и за коли чийто стъкла струват колкото една по-евтина кола втора употреба от среден клас.

Редактирано от ivanestio
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно! Без да искам да критикувам, но не трябва ли стъклото да се измие с течаща вода и четка първо, за да не се надраска още повече търккайки го с гъбичката, препарата и прахта/калта върху него?п.с. така може да си полира човек и фаровете и по екстериора. Става и с акумулаторен гайковерт;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази услуга ми е много любопитна и искам да я приложа, че моето стъкло е надраскано от тъп италианец дето не знае как се сменят чистачки и го мислех преди доста време.Спря ме факта, че на двама познати които са си полирали стъкла, не съм питал къде, след време се получи един матов ефект и стана по-лошо от преди.Не мога да разбера дали е некадърно свършена работа или това се получава след време. Ако някой има други наблюдения ще е полезно да ги сподели.Иначе става готино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно! Без да искам да критикувам, но не трябва ли стъклото да се измие с течаща вода и четка първо, за да не се надраска още повече търккайки го с гъбичката, препарата и прахта/калта върху него?п.с. така може да си полира човек и фаровете и по екстериора. Става и с акумулаторен гайковерт;-)

По принцип целият автомобил е измит предварително, като разбира се се измива и стъклото, но това с гъбичката е допълнително за да махне налепите от стъклото който не са паднали от миенето, иначе се задръства после кичето с тях.А това с четката го забрави, драска стъклото, аз даже не давам да ми бършат стъклото по бензиностанциите, тъй като тяхната бърсалка седи в кофата цял ден с пясъка и водата, и ето така се драска.А за фаровете е малко по различно ето ти другото ми видео урок за направи си сам в къщи
но това с гайковерта .......А ето една Хонда дето съм правил с пълна програма,шлайфане, пастиране , стъкло, фарове, само модераторите да не ми изтрият линка смятайки го за реклама, защото често се случва във вашият форум, а има какво да кажа и покажа на всеки който се интересува от неща свързани с блясъка на колата му
Редактирано от ivanestio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази услуга ми е много любопитна и искам да я приложа, че моето стъкло е надраскано от тъп италианец дето не знае как се сменят чистачки и го мислех преди доста време.Спря ме факта, че на двама познати които са си полирали стъкла, не съм питал къде, след време се получи един матов ефект и стана по-лошо от преди.Не мога да разбера дали е некадърно свършена работа или това се получава след време. Ако някой има други наблюдения ще е полезно да ги сподели.Иначе става готино.

Пастата с която се полира стъклото и всичките други накрайници и киче, нямат нищо общо с пастите и гъбите за пастиране.На този човек дето казваш , че се е скапало после е защото някой му го е пастирал с абразивна паста със силикон, която временно има ефект но като излезе силикона от драскотините, стклото матира,,защото е надрано от абразива НИКОГА НЕ ПРОБВАЙТЕ ДА МИНАВАТЕ СТЪКЛОТО НА ВОДНА ШКУРКА 2000, ако някои е чул от някъде , че става, става ама мазало.Може стъклото да му е обработено и с подходящ препарат , ама ако не е с полир машина а с ъглошлайф, затова е така, аз го полирам на 1500 оборота, а на ъглошлайфа са 11 000 оборота и се топи от прегряване вътрешния пласт на стъклото, то е триплекс, два пласта стъкло и между тях смола, а на 11 000 оборота се развива такава температура в точката на полиране, че смолата става бяла, ПРОБВАЛ СЪМ ГО.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колега дай координати ако си в София. Редактирано от atoma
Колега изб�гвайте големите цитати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...