Jump to content
kazadores

Задни дискови спирачки за хонда сивик купе

Recommended Posts

Здравейте колеги,интересувам се по темата със слагането на задни дискови спирачки на мястото на барабани.Изчетох вече доста по темата,но въпроси винаги има.Понеже спирачната ми помпа е явно със заминали гумички,направо ще я подменя с друга.В момента е 7/8,но мисля да сложа 15/16 от ВТИ.Предните ми спирачки са 262,задните са големите барабани.Задни носачи със спирачни апарати ще мога да намеря от всеки сивик 92-95 предполагам,Четох,че при монтаж на помпа 15/16 една от тръбичките не пасва,моля за разяснение по въпроса (все пак ВТИ има АБС,а аз нямам),другото ми питане е разпределителя и серво усилвателя на малкия VTEC еднакви ли са с тези на ВТИ и налага ли се да ги сменя и тях (Пропуснах да кажа,че купето е малък VTEC) 15/16 помпата става ли на усилвател от 7/8? Последното питане е какво става с жилото на ръчната и от каква кола трябва да го търся,за да стане на купе?Ако има хора,които са го правили,нека споделят резултати и мнения и ако може някакви ориентировъчни цифри за частите и труда.Благодаря и поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май на никой не му се пише в темата :unsure: Та по темата:намираш си читави носачи(задни)комплект с апаратите и дисковете(аз моите ги взех от колега от форума(за което много му благодаря за символичната цена :rolleyes: ),но бяха без маркучи и жила за ръчната).Аз така направих:Взех си въпросните носачи(бяха от 5 ген седан D16Z6-стават едно към едно),ама при мен ги слагам на 6г хеч),купих си едни нови накладки,маркучи пак от колега от форума(защото се оказа,че по магазините на "Симеон" никой не е виждал такива,а аз нямах мостра да им покажа),купих и големите тампони,боядисах си носачите сглобих ги и все още чакат за монтиране :lol: ,че нямам жила за ръчната,а и не знам какви трябва да са.Също разбрах,че трябва да се смени разпределителя(който е закрепен на firewall-а зад смукателния колектор)на спирачките,като се сложи такъв който е взет от същия Сивик със задните дискове,и помпа 15/16.Аз тези последните още ги нямам. Дано съм помогнал.Поздрави :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде колеги,няма ли някой разбирач от дискови спирачки,помпи... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, питаш за неща дето знаеш, че съм ги правил на мойта. Ми питай ме на живо да ти покажа кое какво що :) Инфо има, ама нЕма кой да чете тук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...