Jump to content
NANI

Драскотини по стъклото на ръчен часовник?

Recommended Posts

ЗдравейтеПубликувано изображение Бих искал да попитам някой колега ,ще има ли ефект,ако използвам една паста за премахване на драскотини по боята върху надраскано стъкло на часовникПубликувано изображение Фен съм на марката CASIO и по-точно на моделите G-shock,имам няколко,но единия получи няколко драскотини и бих искал да знам дали някой тук може да ми даде съвет :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как успя да ги надереш,те са толкова на дълбоко стъклата им???....Аз имам 2 Г-шока,нямат драскотина,като единия съм го купувал 1998 година...Не мисля,че ще стане с тая паста,стъклата им са много твърди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 Фен на CASIO .. аз си полирам часовника с паста и четка за зъби. Но по-дълбоките драскотини си остават ,и аз също търся нещо което да махне драскотините ,че някак си успявам да закача с часоника си ъглите на сгради като минавам .. незнам как става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В бързането не се изразих правилно,значи въпросното Касио го взех на старо и продавача ми каза за драскотините. Винаги съм си взимал нови часовници но този,като нов има "солена" (поне за мен) цена и го взех на старо,защото много ме радваПубликувано изображение Часовника не е на човека ,който ми го продаде и той се чуди как е надрано стъклото,иначе всичко останало е като новоПубликувано изображение Опитвах с паста за зъби,но няма ефект,за това реших да си опитам късмета тук Публикувано изображение

 

 

Лошото на тези часовници е,че имат специфични стъкла и в малък град ,като моя,часовникарите не могат да ми помогнат(за смяна на стъклото говоря) И на мен ми е интересно,как предишния собственик е успял да надере стъклото,като всичко останало по часовника е като все едно сега излиза от заводаПубликувано изображениеВсе едно го е направил нарочно

Редактирано от NANI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може наистина да го е направил нарочно. Един приятел си взе такъв и първата му работа беше да го удари с чук, за да види дали наистина е толкова здрав. А ако го отворят, за да сменят стъклото, няма ли да му нарушат херметизацията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Casio Protrek, също с леки драскотини, с паста за зъби определено не става :)Винаги аз си сменям батериите, проблем с херметизация нямам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един смесен магазин в квартала продават някаква си паста за заличаване на драскотини по боята на автомобилите,безцветни лакове и т.н. И сега се чудя дали да я взема да си направя експеримент,но се опасявам да не стане по-зле и всичко да иде по дяволитеПубликувано изображение Обмислям и идея да посетя един познат автобояджия, да си каже мнението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един забележителен начин,доста занимавка си е но мисля че си струва ;)http://www.metacafe.com/watch/837663/egg_can_erase_scratch_watch_this/П.П Може да опитате също и с паста за зъби :lol: сериозно :-) :-)

Редактирано от rEsPeCtiVe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера с паста за зъби се получава само при плексигласовите "стъкла",при минералните ефекта е нулев,а за сапфирените да не говорим(не,че тях можеш да ги надраскашПубликувано изображение)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да попиташ тук..... http://strelki.info/index.php

Име специална паста за полиране на стъклата на часовниците, както и друга паста за полиране на корпуси и верижки. Паста за зъби става ако драскотините на много минимални. Обърни се към този сайт http://www.chasovnici-bg.com/ и се надявам да ти помогнат. Преди време имах проблеми с водоустойчивостта на този часовник http://www.timex-bg...._336DB_1A1.html и беше в гаранция. Казаха ми да им го изпратя, после ми обясниха че са сменили стъклото, уплътненията и е тестван на барокамера, като ми изпратиха и нещо като касова бележка. Това е документ, показващ теста на барокамерата. Наистина се впечатлих от ремонта. Питай ги и се надявам да ти помогнат. Успех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е след 2 години да има вече паста за полиране на стъкла за часовници.Тема е супер стара, баце.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...