Jump to content
kazadores

Civic 4-та ген D16A9 впечатления

Recommended Posts

Колеги,надявам се не ставам досаден вече,но като си търси човек колица не е толкова лесно:иска да чуе мнения,препоръки и тогава да се скача в музиката.Както може би сте чели от предишните ми 1-2 теми,които съм пускал,чудя се между сивик 5 ген ВТи,дел сол ВТи (имах малки размисли и за 6-та ген,но първо ВТи-ките са доста скъпи,второ доста измъчени и трето не бих казал,че са ми на душата като форма и интериор).За момент се загледах в една 6-та с 1.5 VTEC мотора,но искам вървежна кола и се отказвам от нея.Гледах няколко сивика и дел сол-а,но в окаяно състояние за неверояни суми с доста забележки и ремонти за правене по тях и изневиделица ми изпадна обява за доста изгодна като цена 4-та ген сивик с D16A9 мотор-топ изпълнение,ел пакет,шибедах и всичко друго без климатик само (това не е проблем за мен).Колата е страшно запазена и поне от снимките,много ми хареса.Моля,който е карал такова зверче и е запознат с модела да сподели мнение:какво да гледам като ходя на оглед,каде са и слабите места и евентуално какво и се разваля и също така как е колата като вървеж.Вярвам,че ще натупа сивик 5-та с малкия VTEC,но нз как ще е спрямо B16-ката.Карал съм CRX с този мотор и предполагам,че ще върви като него,защото май са равни по тегло.Благодаря на всички отзовали се и поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен, истински неподправен Автомобил! Можеш да си сигурен, че ако е във добро състояние ще ти носи невероятно удоволствие!Върви повече от прилично в сток вид, а клима се слага и допълнително!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двуваловата Д серия е здрава, но няма многоо тунинг за тях (което теб не те притеснява). Ако няма ръжди взимай, другото се оправя. Имай предвид, че това е 20+ годишна кола (казвам ти го защото помня какво си говорихме) и цената й пада с всеки изминал ден. С други думи - след година-две единствено някой фен би ти дал сума различна от 1000лв за нея (без значение как изглежда и за колко си я взел).p.s. Очаквам тема за акорд купе :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, машината, за която питаш на мен лично много ми харесва! ;) Не знам дали е тази сивопясъчната дето я гледах и аз, но щом е с А9-ка и с тези екстри, и ако наистина се окаже в добро състояние, ти я препоръчвам!Едва преди 1 седмица се сдобих с такъв Сивик, само че с горкия Д15Б2, и мога да ти кажа, че съм доста емоционално увлечен :D по него! Количката е невероятно пъргава за този двигател, а с Д16-ка ще е нещо доста вървежно за сток мотор! Още не съм я мерил, но просто при самото управление се усеща, че е много лекичка и повратлива! Пипне ли се мотора (който и да е), хондето ще лудне! :rolleyes: Аз попаднах на такава с хидравлика в напълно сток състояние, с идеален салон и двг и много и се кефя! Голям кеф е да се кара тази кола, има перфектна видимост към пътя, само едно спортно окачване и трябва, че заради малкото си теглото и тесните гуми не ми е много устойчива за сега! :) Едно доста хубаво нещо е, че откъм пространство на задните седалки за пътници колата е доста широка и смея да твърдя, че е по-широко отколкото в 5та хеч!Откъм възможни проблеми, виж как е кормилната рейка и накрайниците (те си страдат при повечето Сивици), огледай за ръжда (все пак е старичка), виж стъклата как се отварят/затварят, също и вратите! Гледай да не е удряна, щото лесно се усукват!Та така - колата е мания, въпреки, че не е ЦРХ! :P Аз това мога да ти кажа, дано съм помогнал! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е Сивик 4-та , нека да е VT ;) а както Кало подхвърли , Акорд купе не е никак , ама никак лош вариант ;) Като стабилност ще е по-добре от Дел Сол , Сивик 4-та d16a9 , като комфорт ще е най-добре от всички , ще ускорява малко по-малко до 100 , но след това ... разбира се говорим за топ версии , не 2.0 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е Сивик 4-та , нека да е VT ;)

И на мен ми се иска колега,но тогава търсенето ще е невъзможно :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си каквато и да е кола със здраво купе без ръжди.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все бях виждал лутания между модификации,ама чак такова...взимай 4-ката,няма такъв кеф ако искаш маневрен и динамичен компактен автомобил.Я дай линк към конкретната обява да не е една за която си мисля...да те пооткажа...я пиши на ЛС.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм 4ка само че беше 1.3,невероятен автомобил.Не съм карал такъв 1.6,но със сигурност ще е нещо страшно,но както казаха колегите гледай за ръжда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Край на темата,колата е удряна сериозно и няма да я взимам :( за съжаление 99% от хората,които продават коли са лъжци от класа...но все пак сме в БГ и това трябва да ми е ясно.Още веднъж благодарности на колегата MAD DOG,търсенето продължава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия коли са мания, аз като бивш собственик на такава 4та генерация само, че с Д15Б7 беше самолет направо е и аз малко бях пипнал двигателя но да ти кажа доста приятна количкяа е широка, мойта си имаше хидравлика и ел шибидах, климатик е аз малко подобрих от към естри и сложих централно и ел. стъкла ,абе мания си беше малко ме е яд за нея чесно да си призная

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...