Jump to content
Кирето

Зима иде антифриза трябва!

Recommended Posts

Привет колеги. :) Идва зима и разни хора ми пипаха по колата и маи са ми пипали и антифриза (Жълт) така си доиде от германия.Не искам да чакам да разбера дали са ми сипвали водичка в радиатора затова искам да си сменя цялата охладителна течност. Искам лонг лаиф.Въпроса ми е отъде да си намеря на сносна цена свестен антифриз И ако отвия правилната пробка под водната риза на колата и после си я завия без liquid gasket ще има ли проблеми?:blink: Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква ти е колата? Нещо мотор това онова да споделиш?Ако отвиеш пробката на радиатора или просто му откачиш долния маркуч при отворена капачка на радиатора няма да го източиш целия. Около 1л остава. Напълно се източва като махнеш водната помпа. Обаче тя ти е при ангренажния ремък а и трябва нова гарнитура за нея... Цяла сватба е. Точиш от радиатора и си сипваш нормален син антифриз, от около 5-6лв литъра/немски е/ направо чист. А и с един маркуч изпразни и разширителя. И него с чист антифриз. Каквото и да са ти сипали ще живее колата, няма ядове :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че синия е за чугунени радиатори. :blink: Моята колица маи е с алуминиев и не ми се ще да го прееба

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...