Jump to content
tomis19

Вода от люка

Recommended Posts

Здравейте

 

Проблема ми е следния имам Хонда сивик 1995 купе модел точно като на снимката която виждате тази сутрин се качих и погледнах на горе към люка и видях че капе и цялата ми седалка беше мокра. Става въпрос на за седалката на шофьора ами до него. Не знам какво да правя къде точно са уплътненията? Трябва ли да се смени люка? По принцип ако не е от уплътненията от къде може да е? Люка малко ръждясал възможно ли е да има някаква дупка? Благодаря много за информацията.

 

Поздрави Емо.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си отводните канали дали не са запушени! Дърпаш го назад и ще ги видиш,те се намират в ъглите,възможно е да са запушени и да събира водата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав за отводнителните каналчета.Тази процедура я правих това лято.Махаш подкалниците (не знам как точно да ти обесня)но като ги махнеш погледни нагоре ,горе долу под гредата на предното стъкло на лонжера се вижда другия край на тези каналчета и се подават черни гумени накрайници.Аз го правих така:-първо, взех едно жило за капак (без облицовката)и понеже е гъвкаво го пъхнах в дупките да поразстържа по едрото което се е събрало -второ , хванах друг човек с една по голяма спринцовка да впръсква вода в каналчетата ,а аз гледах отдолу докато излезе съвсем чиста вода със нормална струяТака ще си сигурен, че са чисти.Обаче друг е въпроса, че ако както казваш имаш ръжда на люка,та там е хубаво да погледнеш.Другото което първо бих ти препоръчал след като си изчистиш каналчетата,че може и преди това, върви на стъклар да ти надуе с въздух уплътненията на предното стъкло и да види дали не е от там проблема.Защо ти го казвам това ли,ами защото, нищо че ти се струва, че тече от тавана,но може проблема да е в предното стъкло и по точно в уплътненията . При мен беше така и капеше точно на предната седалка. Прелепиха ми стъклото наново и се оправи.Към 60 лева струва тази операция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за информацията след малко ще проверя какво става. Ще видя и каналчетата които ми казахте и ако не мога да се справя ще пиша отново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продухай си каналите с въздух от опит го знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Люка седи в нещо като леген и водата от там се отвежда от отводнителните каналчета. Те завършват в подкалниците с едно гумено утеснение - нещо като гумена тапа, фабрично разрязана на кръст и завършващият отвор е много по-малък от Ф-то на тръбичките. Не знам каква цел е търсена, но с продухване резултата беше временен... Накрая разглобих кората на багажника и се оказа, че тези "тапи" са затлачени със спластена прах и боклуци. Махнах ги и нещата се пооправиха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега поправи ме ако греша (гледам че караш РЕКС) но какво общо има кората на багажника с отводнителните каналчета на люка ?! При CRX така ли е? Питам понеже колегата който питаше за теча кара 5-та купе и си мисля, че каналите отиват отпред .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и опред и отзад. Маркучите са 4 - 2 са в багажника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...