Jump to content
rasthayan

Въпрос относно Газова Уредба

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Известно време се чудя (по скоро не искам, но се налага) да си сложа Газова уредба. Имам 100-110 км дневно - не са много, но пак си стъпват 20тина лева - колата е Д14А2 96та 5вр. Въпроса ми е дали е удачно да е само Газова или трябва Инжекцион, понеже разликата е повече от двойна и.. казаха ми за някакво масло, което трябва да се добави за да не се спича двигателя. (какво е това масло и трябва ли задължително да се слага?)

 

Благодаря предварително!

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и двете. Това за клапаните е някаква глупост :lol: Обаче при обикновенна газова има някой проблеми:1ви- не върви.2ри- тресе и няма смукач.3ти-няма смукач.4ти-от тресенето ще отидат тампоните по мотора. 5ти-претенциозна е към свещи и въздушен филтър.6ти-зацапва ти всичко-гросел, инжектори, датчици.7ми-зимата като запалиш подгряваш ръчно. Иначе замръзва.7ми--струва 500кинта.Газовия инжекцион е доста по-интелигентна система-сама си обръща на 30гр и не разбираш на какво караш. Има си прекъсвач. Върви и харчи нормално. Струва 850кинта минимум.Казвам ти го опит. Имам същата от 2007ма. Бях с обикновенна газова и скоро сложих Фобос и се родих. Буквално. На 203 мин си обръща. Харчи на смесено 8-8.5л/100 а преди под 9.5-10/100 с мъка я свалях. На дълго ок 8 падна 6,5-7 и като види баир не иска задна. Дюзите са малко шумни.На затворен капак не се чува в купето. с тия 100км на ден ще си избиеш разликата за норматив. Просто колата с нормалната газова ще си я намразиш. Според мен за БРЦ пари не си струва да даваш. Газовия копм си е просто една маймуна и нищо повече. Трябва да обърне на газ и да чете сигналите на бензиновия и това е. Само ако е Фобос искай рейката, която е на Реил да е "black body" да нямаш проблеми.п.п.Гледам, че си радомирец. Ето ти тела на Фобосджията от Перник,който е и хондаджия0898-59-45-96 Ники. Дава си човека и гаранций и всичко.

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...