Jump to content
damianski

датчици за налягане в гумите

Recommended Posts

Здравейте , имам следния казус който трябва да реша. Имам ЦРВ 2010г та има екстрата за следене нлягане на гумите.Въпроса ми е следния откъде се взима инфо за налягането в самите гуми ли е или някаде от АБС (някаде бях чел това). Искам да си взема джанти по малки за зимата та затова са тия терзания, надявам се някой да има тази информация , мисля и в хонда да питам също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчиците за налягане на гумите са ти на самите винтили, от там мятат инфо към ECU-то.Данните се мятат безжично между другото....като цяло май повечето японски марки мерят налягане в гумите по този начин...Иначе други производители наистина ползват ABS системата на автомобила, подготвена да доставя информация за относителната скорост на всяко колело, при спадане на налягането в гумата диаметъра и се променя, от тук разликата в скоростта на движение на колелето се отчита от системата. Правят се отчети на това явление, сигурно се извършват някакви интерполации и крайния резултат е относителна индиректна преценка на налягането в гумите....Първия метод е най-точен...втория е общо взето замазване на очите...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данните се мятат безжично между другото....като цяло май повечето японски марки мерят налягане в гумите по този начин...

И при VW е така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика е в самия вентил.Има си каталожен номер на вентила с TPMS.(тайър прешър мониторинг систем).Даже веднъж се посмяхме малко,след като демонтирахме джантите на един RDX с други и на таблото светеше индикацията за гумите,до като не ги отдалечихме от колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно , а случайно да знаете цена за 4броя датчици

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали датчиците за моделите в САЩ и Европа са взаимозаменяеми, но за модела в Щатите, цената на един датчик (без вентила) е $22.

 

Публикувано изображение

 

В Европа ще е по-голяма "тесла", определено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...