Jump to content
binzina_skapp

Моля за съвет след катАстрофа с Прелюд

Recommended Posts

здравейте колеги,вчера потроших моята хонда след катестрофа по не моя вина,пораженията са значителни,но мисля че не са фатални,най-зле е задното окачване,шанги,шарнири дискове...всичко.Удъра беше страничен като дясната страна е пострадала доста,цялата врата е за смяна както и части от тинекийте от страни.Двигателят не е пострадал,няма течове,...та искам да попитам има ли надежди за възтановяване,колко би ми излязло цялото задно окачване,вчера званях в пловдив в морга за части на хонда и ми предложиха окачването цяло без аморт. за 250,главините по 70лв.и вратата(гола)-70лв.Тези цени добре ли са според вас,незнам колко пари ще получа от застраховката.моля за съвети.Скоро ще кача снимки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 4WS ли е колата и какво точно от окачването е пострадало?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма 4ws,колега нямах време да я огледаме по сериозно,аз се опитах но неможех да се навеждам много имах, болки в кръста та после се оказа 2 ребра пукнати,колата я оставихме при приятел в автокъща и по негови думи цялото е за сменяне,щанга и носачи и дисковете със сигорност,искам да знам колко ще ми излезе цялото окачване да си имам напредвид.

Редактирано от Dragi4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре е да иде и да я види тенекеджия и да ти даде мнение. Да измерят диагонали и тн, може на вид да не изглежда много смачкана, но цялото купе да е усукано и да не става. Ние няма как да ти дадем обективно мнение за съжаление :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качи снимки. Подобни удари не са непоправими, но в повечето случай излизат доста солено. Понякога по-добрият вариант е да взимаш нова кола, а от старата да изкараш каквото можеш.

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като е било леко птп и ти не си виновен,защо не направихте двустранен протокол, от застраховката на виновния щяха да ти изплатят ремонта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не,по закон и двамата сме били виновни,на другия му написаха акт за отнето предимство,а на мен за несъобразена скорост,а относно протокола е двустранен,другата кола има пълно каско,а аз само застраховка,така мога ли да получа пари от застраховката на другия или май не може......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако и двамата са ви писали виновни-няма да вземеш пари.но как определиха че си с превишена скорост,куките бяха там и те снимаха с радара ли?обжалвай го това и като/ако падне тогава ще вземеш пари.относно колата-не гледай външните ламарини,викни си тенекиджии дето са в час да я погледнат и да ти кажат ще я бъде ли или не?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

несъобразена скорост,а не превишена,полицайте го писаха понеже съм да спрял колата на 300 м след удара,като именно на 20 метра след отсечката има спирачен път,а преди това няма.Това е,на никакво обещетение от застраховката ли немога да се надявам,в понеделник ще ходя да се разправям с застрахователи,а от телесна повреда немога ли,имам хчупени ребра и болничен лист,така няма ли да се получи нещо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,Опитай да пишеш малко по-разбираемо, за да ти помогнем!

несъобразена скорост,а не превишена,полицайте го писаха понеже съм да спрял колата на 300 м след удара,като именно на 20 метра след отсечката има спирачен път,а преди това няма.

...имам хчупени ребра и болничен лист,така няма ли да се получи нещо...

:unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:rolleyes: сега чета какви съм ги написъл,явно много ми се спи,....много се извинявам.Имам акт за несъобразена скорост защото заради високата ми скорост съм успял да спра на място чак на 300м след удара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще вземеш пари от застрахователя на другия, но само 50%. Баща ми миналата година катастрофира и ги изкараха и двамата виновни, като него точно с несъобразена скорост. Другия сигурно сляп трябваше да го изкарат ама нейсе. Взе си пари от гражданската на другия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега гледаи ти да си наред хондичката не я мисли ;) колкото за сумата която ще ти дадът бъди спокоен ! може да ти останат малко парички :):lol: важното е като доидат да я гледат застрахователите да им покажеш всичко дори и леките повреди ! !!! Ако си имал други щети преди ПТП-то кажи и тях стига да може да докажеш че ушшш са следствие на птп -то !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes: сега чета какви съм ги написъл,явно много ми се спи,....много се извинявам.Имам акт за несъобразена скорост защото заради високата ми скорост съм успял да спра на място чак на 300м след удара.

Това че си спрял 300м надолу може да няма значение.Говори с адвокат да обориш вината си.Може да си спрял надолу заради много неща-уплах,болки от счупените ребра,може да не е било безопасно да спреш веднага,може колата да е тръгнала с вратите напред леко при самия удар щом е бил странично и да си се борел да я увладееш.Ако следите са дълги кажи че си дръпнал ръчната в момент на паника и затова колата се е влачила много без да е спирала реално,ама това само в случай че следите не стигат до предните ти гуми така както си оставил колата и са я заварили от полицията.Най-малкото може да си спрял толкова по-късно от страх за живота ти,никой не може да ти каже копче за това.Проблем евентуално биха били дългите следи ама има вариант и за тях евентуално,както писах по-горе.
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди малко гледахме колата,за смяна е моста,тъй като е скъсан на едно място,казаха ми че трябва да се види дали ще мине със заварка или да се купува нов мост,лявата главина е за смяна,както и диска,също и дясната врата и десен преден калник.Майсторът ми направи оферта да смени всички части които изброих,както и да пребоядиса някой елементи за 350лв.Според вас цената добре ли е,колко ли ще струва моста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Равносметка за ремонта след катестрофата:сменени части-заден мост,задна щанга,заден диск,задна главина с шенкел,лява врата,ляв стоп,преден долен носач=около 450лв.Тенекеджия(уж майсторче)=650лв,за изчукване и пребоядисване на 6 елемента.(Останах много доволен,колата изглежва като нова)=1100ЛВ.и това са парите без труда за монтажа на частите...!От застраховката останах много доволен.Пиша тези редове в интерес на бъдещи прелюдаджий......Поздрави!!!:D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи "много доволен", сподели във финансово измерение какво означава това :rolleyes: Браво, в крайна сметка има доло-горе добър край историята...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1200.....:D :D :D и на мен не ми се вярваше да ми дадът толкова,ама ето че може....поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...