Jump to content
Gatsu

Ниски обороти ?

Recommended Posts

Здарвейте,Забелязвам, че след като загрее колата стрелката на обортомера при празен ход се стабилизира на 700/800 оборота. По усет колата не личи да е на такива стойности :huh: Възможно ли е да са ми ниски оборотите или стрелката нещто не отчита вярно?

.....Ако не ти се занимава с тея работи, след като си си почистил дросела, тогава може просто да завъртиш болтчето, което е за регулиране на оборотите и да видиш как ще се държи колата. Тоя болт се намира от страната на тръбата, която влиза в дросела, а не към смукателния колектор. При теб това се пада от горната страна. Обикновенно на болтчето има гумена тапичка, махаш я и с една отвертка завърташ в посока обратна на часовниковата стрелка, за да увеличиш оборотите, като запомниш с колко си го звъртял (не му трябва много). Пробвай да го завъртиш на порции, примерно през четвърт оборот и следи за поведението на колата......

Ако са ми ниски оборотите, това публикувано от колега в друга тема, би ли помогнало? :unsure: Благодаря Редактирано от Gatsu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=56586Виж и тази тема колега.Може да ти е полезна.

Благодаря въпростната процедура ще се тества, а и не изглежда сложна, стига внимателно да се пипа ;):rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ЕАЦВ нещо не го намирам на Д14А3 ДВГто. Да не е някъде под въздушния филтър? Засега още нищо не съм разглабял, просто исках да го локализирам за да разбера какво точно ще се наложи да махна в близост. Ако някой има снимка за този тип ДВГ ще съм му благодарен ако я сподели.Мерси :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май сам си отговорих на въпроса за ЕАЦВ :) Според колегата AMD (създател на тази темата ), който е писал за този тип ДВГ в друг форум, Д14А3 нямат ЕАЦВ ами са с РАЦВ:линк към споменятия форумИзчетох цялата тема в другия форум и сега съм малко объркан. Там се споменават 700/800 оборота като нормални при празен ход на загрял двигател. Толкова ли трябва да бъдат? :unsure: От опита ми с коли знам, че при нормално работещ двигател, стрелката на обортомера при празен ход на загрял двигател е милиметър под единицата. При мен този милиметър се е превърнал в 3мм, което ме кара да мисля, че оборотите са около 700/800. :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега,нормални са ти оборотите. Четох преди време в една тема, че хондичките по принцип си държат малко по-ниски обороти на празен ход, като отчетем факта, че мотора е стоков. ;)

Редактирано от kucata.meduza

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега,нормални са ти оборотите. Четох преди време в една тема, че хондичките по принцип си държат малко по-ниски обороти на празен ход, като отчетем факта, че мотора е стоков. ;)

по принцип да така е но аз с климатика оборотите тотално играят на свободна скорост сичко е стоково двигател д16у2 чак се тресе на много нижави обороти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...