Jump to content
prozium

10-секундна електрическа кола

Recommended Posts

Ето една къстъм мейд електрическа количка, която е бая повече от хибридите и Тесла Роудстъра.Максимална сила при 0 оборота :) 90 мили градско каране на 1но зареждане и 400 метра под 10 секунди . Дано колите на бъдещето са подобни :Dhttp-~~-//www.youtube.com/watch?v=hj3dWe-meqU
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само жалко че нема да имат звук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето на това се вика да вдигнеш електрическа предница :D Готино ще е е , ако направят всички коли хибриди , но да си имат реалната мощност и звук както с оригинален двигател , това ще е черешката на тортата ( И КОЛЕГИ , НЕ РЕКЛАМИРАМ ПРЕДАВАНЕТО хихи ) Публикувано изображение

Редактирано от Коко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако са тихи ще е по добре,знаете ли колко ще утихне светът ? Много хора живеят около улици за тях шумът от колите е ад,така че май ще е по-добре да са си тихи,аз лично с радост бих карал един тихомобил :)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истина е,всеки иска да си почине по някога но винаги има няколко коли които да те изкарат извън релси но има и моменти в които искаш да чуеш мощният рев на един двигател и да го подкараш по магистралата , всъщност какво е моето мнение предлагам модератор да направи анкета

 

" Избери тип кола "

 

- Електрическа ( Тих двигател )

 

- Обикновенна ( шумен двигател )

 

или нещо подобно и ще видим кой какво мисли , само предлагам Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с това, че шума ще се намали значително в града, но се замислете ако пресичате и как поредният джигит може да ви отнесе с такъв тролей дори без да го чуете че идва? (говоря за българската действителност)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сто на сто не струва колкото Теслата (интересна игра на думи) а се справя по-добре от нея. Колкото до шума - за Тойота Приус, ако не се слъжа, се предлага "шумопроизводител". Толкова е тиха, че не я чуват слепите граждани и става опасна. Сега, колко реално е така, и колко това е маркетингов трик - не знам, но е факт.Когато всички автомобили станат електрически, в ebay, или Илиенци съответно, ще се предла "v-tec sound maker" :D или "v12 sound maker".П.П.: Ето за какво говоря. Не е нужно да знаете английски, само си пуснете клипчето за да видите Джапанезите какви ги правят. http://www.autoguide.com/auto-news/2010/08/toyota-prius-gets-underhood-soundmaker-option-in-japan-video.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една е такава повече ще ме радва :) Най малкото ,че не и трябват батерии :)http://beinsa.info/index.php?option=com_content&view=article&id=97:2009-03-19-14-13-37&catid=10:2009-01-18-20-40-32&Itemid=24

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление за момента Бялото Зомби струва дори повече от Тесла Роудстъра, заради батериите, които се ползват. Ето тук се описва историята на колата . Не знам колко изобретението на Тесла е възможно, звучи малко като вечен двигател - енергията идва от самия мотор ... обаче в няколко университета из света започват да правят доста мощни батерии на базата на нано тръби, така че като нищо скоро можем да видим акумулатори, дето със едно зареждане да ни карат по година - две :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

време е :) За жалост петрола няма да изчезне защото не само бензина е най важното ,което се извлича от него ! Иначе веднага бих мигрирал към тока :) И все пак имам наблюдения ,че последните няколко години доста се набляга на коли с ток и тяхното развитие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...