Jump to content
TG fan

Спукано предно стъкло!

Recommended Posts

Здравейте колеги,

днес ми се случи днес нещо крайно неприятно.След като преди няколко дни на предното стъкло се появи малка (диаметър около 1см)следа от удар от камъче, днес сутринта по тази точка са появи огромна пукнатина-около 35см,стигаща до предната колонаПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение, попитах познати и приятели какво да правя, дали има шанс да се залепи, или по-добре да си търся ново от някоя морга(за да избегна 'китайския' вариант), звънях и на един майстор от горубляне който ми каза , че пукнатината била твърде голяма, та ...ако някой може да даде съвет кой е по-добрия вариант в случая, че междувременно не мога да я карам,полицаите като ме видят и ще ме ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяш го,няма друг вариант ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая цепка голяма,само смяна.търси си нещо 2ра рака,истинско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в Кобра и си сложи ново ;) Иначе ако искаш старо трябва да потърсиш читаво (да не е надрано) и трябва да помислиш кой ще ти го свали (за което пак се плаща). Все пак това не е калник и не всеки може да го демонтира.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в Кобра и си сложи ново ;) Иначе ако искаш старо трябва да потърсиш читаво (да не е надрано) и трябва да помислиш кой ще ти го свали (за което пак се плаща). Все пак това не е калник и не всеки може да го демонтира.

Струва ли си да търся старо, да кажем ако струва 60-70 лв без демонтаж и монтаж или 220лв за ново с монтажа, или риска да попадна на некачествено не си заслужава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека подчертая, че не съм сменял стъкла на моят автомобил, та не знам до колко съм компетентен източник. Аз лично бих те посъветвал да вземеш ново, защото е ново. Риска да попаднеш на некачествено, когато пазаруваш от голяма фирма като Кобра е минимален, защото те само с това се занимават и едва ли биха си петнили името с некачествени непроверени продукти. Освен това все пак говорим за стъкло, а не за свещи или нещо такова, та не знам за какви точно качества става дума. Идеята е, че старото стъкло може да има някоя друга точка от камъче,и не се знае кога пак ще тръгне цепка ;)

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклата са като яйцата...дали ново или старо няма значение. Може от камък колкото юмрука ми да не тръгне, а може от камъче колкото стотинка да тръгне цялото. Мен лично не ме бърка дали ще е 2-ра ръка, все пак е здраво. Акордът ми е с 3 4 малки цънки и за година и половина не е мръднало. :offtopic: Ех тая реклама..

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, добре, че си ти да отвориш очите на целия форум, че работя в Кобра... :dry: п.с. Ти колко големи фирми знаеш в София, които сменят автостъкла?п.с. 2 - цъкни ми още едно минусче, моля ;)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:offtopic: Нещо си в грешка не съм ти давал минусче. Даже ще ти цъкна плюсче щом са ти важни. :cool: Редактирано от Накура Микаца
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окей, извинявам се :unsure: Истината е, че модераторите не могат да цъкат на тия работи, не могат и да видят кой йм е цъкнал. Тъй като ти беше единственият активен в темата (в тоя ранен час) съм преценил грешно. Съжалявам още веднъж.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И голямата разлика м/у новото стъкло и оригиналното,втора ръка или не,е че първото е само закалено,а второто е триплекс,демек две стъкла с прозрачно фолио м/у тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите!Явно ще трябва да се сменя стъклото:huh:Моля за ключ на темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...