Jump to content
kukov

задни спирачки

Recommended Posts

имам сивик 5г вти и искам да си сложа по-големи задни спирачки!даваите предложеня,който може и с каквото може да помага :rolleyes:

Редактирано от kukov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само внимавай, да не се окаже, че при спиране ще влачиш задни гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо един комплект предни и задни от англичанка ВТЙ и си 6 :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е точно идеята на по-големите задни спирачки? Предполагам имаш ABS, и ако направиш промени по системата ще имаш грижи с него или трябва да го спреш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам АБС искам да спира задницата повече от серийното

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задни дискове и апарати от англичанка на 260мм.Ако са комплект с шенкели и главини директно се завиват, но са на 4х 114,3.Само дисковете и апаратите ако ги вземеш има голяма вероятност с планки или дори без да станат на твоите шенкели.Друг вариант е да вземеш накладки с голям коефициент на триене за отзад и да промениш баланса.Има и едни разпределители за спирачките отпред на firewall-а, ако намериш такъв, да дава повече дебит назад ...Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разпределител ще трябва да махне ABS-а, защото в случая той е разпределителя.А каква е целта на упражнението? Не ти е достатъчно спирачното усилие или искаш да дрифтиш? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми просто много се засилва и не спира достатачно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами както съм писал много пъти, сервизирайте си спирачната система и нещата ще си доидат на място. Една подмяна на спирачна течност, дискове и накладки прави чудеса (както и раздвижване/сервизиране на апаратите). Това е първото нещо което трябва да направиш според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам АБС искам да спира задницата повече от серийното

Колата спира основно с предните, засилването на задните и промяна на съотношението предни/задни, води до срещи с други коли, дерета и дървета.Подсилването на сприрачките става основно отпред.Цял кит от 5-та или 6-та ВТИ и си готов.Другите колеги са те поскъветвали да ревизираш колата, спир.течност, накладки и дискове.Челюстните(барабанни) спирачки са доста силни междудругото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата е вти,спирачна течност-СМЕНЕНА ДОТ 4,апарати-ревезирани 4БР с нови водачи,предни дискобе ЕБС РЕИСИНГ ЖАЛТИ НАКЛАТКИ ЕБС ДО 900 ГРАДУСА,задни НАКЛАТКИ феродо премиум,маркучите и те са нови!!!!!!предните спирачки са ок просто искам задните малко да са по ефективи от момета!

Редактирано от kukov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че ако задните започнат да блокират преди предните, това ще влючва ABS което ще намали спирачното усилие на предните спирачки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата е вти.......предните спирачки са ок просто искам задните малко да са по ефективи от момета!

Сори, не съм прочел нещо правилно, но да те попитам какво поведение на колата те кара да подсилваш задните, кое те дразни и не ти харесва в спирането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми мислля че бях ясен какво искам ако няакои има идеи да сподели ако желае!!!такива защо и какво нема смисал!благодаря!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега оправи си държанието и писането малко...До колкото разбрах отпред си с дискове EBC Racing, а от зад са стоковите така ли ? Ако е така смени и задните дискове с такива и би трябвало да се оправи положението. Добре е дисковете и накладките отзад и отпред да са еднакви. Бях чел по чуждите форуми, че след слагане на дискове ЕБС нарязани надупчени и т.н. отпред няма никакъв ефект и след като са сложили и отзад тогава спирането се е подобрило.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...