Jump to content
Nasko_esi

Въпрос за турбина

Recommended Posts

Здравейте колеги, искам да Ви попитам тази турбина ИХИ дали ще е ОК за моята кола сивик Д16з6 - дали няма да е много малка. Ще се надува на 0.6 на сток карантия. Турбото е от Алфа/дизелова/. Мерси http://smash85.snimka.bg/tuning/ihi.616193 http://smash85.snimka.bg/tuning/ihi.616193.24758334

Редактирано от Nasko_esi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега това с турбото, не е въпроса да намериш някакво турбо и да го ''люснеш'' на колата. Има разлика в турбо за бензинова и турбо за дизелова кола, и това колко ще надува тепърва трябва да го разбереш ти, а не взимаш някаква турбина и почваш да я надуваш, рядко пиша във форума, но честно за такива неща се дразня, ЧЕТЕТЕ БЕ ХОРА!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
здр колега да ти кажа моята е същата турбина и аз имам д16з6 и я завихря идеално тъкмо с тая турбинка ще ти я вдигне до 220кс .... не му мисли почваи да редиш ! :) късмет Публикувано изображение Редактирано от arhonov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всички дизелови турбини се различават от бензиновите! Разликата идва че при някой е с променлива геометрия на лопатките и управлението е леко по различно от другите турбини.Тази турбина въпросната е същата като бензиновите и не е с променлива геометрия ,така че невиждам да е проблем да я сложи,друг е въпроса какво ще изкара колата,но е малка турбинка и няма да е лагава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че така се включвам в темата, но мисля че въпроса ми ще е интересен и за колегата - със тея сток бутала и биели дали ще е надеждна за ежедневка, да речем да има едно кадърно мапване за 150-160ина коня на вала. Предполагам, че сток инжекторите може би ще издаянят до толкова (нека по-знаещите да кажат де, но дори и да не им стигне дебита, едни по-големи инжектори не са кой знае кви пари), но сток мап сензора дали ще го кефи тва налягане, макар и минимално?

Редактирано от Kwot

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега със сигурност ще се сменят инжектори,рейка и бензинова помпа, но доколкото знам стандартните си издържат на това налягане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До към 190 200 коня на вала става една з6 тица с прелична турбина и налягане от 0,6. Нищо не е нужно да сменяте за този сетъп,още по малко пък рейка/тя се сменя след много много наляти кинти в колата и стане далеч от 300те коня :)Ако решите да карате вече над 0,7 8 тогава се сменят инжектори мап помпа и още куп неща :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...