Jump to content
Коко

Meguiar's действат ли тези препарати ?

Recommended Posts

Колеги , виждали ли сте по " YouTube " , че има продукт наречен Meguiar's , който се справял със всякакви задачи , полиране на джанти , чистене на табла , абсолютно въстановяване на фаровете и стоповете ? Наистина останах впечатлен но си мисля дали не е поредната глупост , ако го има в България задължително ще си взема целия комплект , ето малко видео .

 

Почистване на Фарове --

 

 

Полиране на джанта - Цък Цък

 

Почистване и предпазване на двигателя - Цък

 

Почистване на таблото ( изглежда като ново Публикувано изображение ) - Цък

 

има още много но не ми се търси колеги :) Какво е вашето мнение , харесва ли ви каква работа върши , ако го няма в България , някой навит да разучим откъде да го поръчаме ?

 

Поздрави !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм дам, това за фаровете определено ме интересува. На мойтоСивиче пластмасата на фаровете е доста пожълтяла от слънцето. Аз съм за!

Редактирано от Dragi4
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не бях чувал за нещо подобно, но това за таблото и фаровете ми изглежда много добро. Дано се намери това нещо в БГ..:D

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със същия успех може да си зашкурите фаровете с 1000 водна шкурка и после 2000.Това което той показа е трайзакт който също е абразивен.Полирпаста на 3М върши чудесна работа за финала.Колкото до таблото-има специализирани магазини на ма-фра ;)пп.Ползвайте това което е доказано!

Редактирано от doggy
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със същия успех може да си зашкурите фаровете с 1000 водна шкурка и после 2000.Това което той показа е трайзакт който също е абразивен.Полирпаста на 3М върши чудесна работа за финала.

Каква е точно последователността на процедурата която предлагаш?
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със същия успех може да си зашкурите фаровете с 1000 водна шкурка и после 2000.Това което той показа е трайзакт който също е абразивен.Полирпаста на 3М върши чудесна работа за финала.

Каква е точно последователността на процедурата която предлагаш?
Колега имаше някъде такава тема за фаровете и тяхното помътняване, както и за начина на почистване със шкурката и пастата + снимки. Потърси малко с търсачката,че сега нямам време.Успех.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всичко си има метод , но не е като това , пръскаш с препарата взимаш си другото което в комплекта ( за фаровете е гъбичка с твърдост на шшкурка ) и си правиш работата за 5 минути , хайде нека станем 20 желаещи за този препарат и ако го намерим да поръчаме :) Поздрави ии , харесва ли ви темата ? Реших че ще е полезно и ще има като мен които искат да си възобновят стария вид на таблото джантите и фаровете Публикувано изображение Поздрави..

 

Моля всички колеги да коментират които видят темата и да кажат харесва ли им продуктът . Поздрави и благодаря на всички :)Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Това е комплект от всичките до колкото мисля , и излиза към 50 лева с доставката Цък.. Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички добри препарати "действат", стига да се работи правилно с тях, а както казва Doggy - подготовката с шкурки и т.н. не е за подценяване.За момента фаворит ми е 3М - работи се удобно и чисто с пастите, а и се намират, докато тия Meguiar не съм ги виждал никъде.Наскоро пробвах и една кафеникава финална вакса от car system и също останах доволен (минах и фаровете с нея).За дълбоки драскотини хвалят ей тва нещо, че действа за разлика от другите:Quixx Scratch RemoverАз имам съмнения, но може да се изкуша да го поръчам от eBay и да пробвам.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички :) МАЛКО ОФТОПИК , да ме прощават модератори и колеги , но , интересува ли ви един мой проект който започнах ХОНДА - БЪГИ ...... да го пусна в "проекти" имам предвид ще има ли развитие и помощ и има ли въобще смисъл да го пускам ? Публикувано изображение

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно този препарат за джанти това с което се пръска си е някаква киселина. А от тази паста която се нанася после силно се съмнявам да има ефект , понеже на следващото миене вече ще е паднала. Всичко е въпрос на реклама.Понеже съм малко в сферата на автокозметиката мога да кажа ,че има и бг прапарати за почистване на нагар от джанти. Що се отнася за фаровете има хора които се занимават с това, а с 2 вида водна шкурка (първо 1000 или 1500 и после 2000) и ако ви се намира някаква паста (3M , Sonax или друга) може да станат чудеса :) Поддържа ли се един автомобил редовно , няма смисъл от много препарати (поне това съм го изпитал) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slade, точно това съм го пробвал. Майка ми си го беше купила и ме накара да й оправя драскотините по Пежото. Понеже бях скептично настроен, реших и няколко драскотини да ги мацна с две пастички на Sonax (едната и другата) и да сравня. Ефектът беше еднакав, но от Сонакс по си лъщеше боята. Ако драскотините бяха по-дълбоки, може би Quixx-a щеше да даде по-добър ефект, но ме съмнява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да ви кажа аз таблото с течен парафин го намазах и ефекта е същия като на клипа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , пусни снимки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм щастието да работя с Магуайърс и повярвайте ми това е най-добрата козметика за автомобили която съм ползвал. Скъпичка е,но пък резултатите са невероятни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при който и що годе разбираш автобояджия да отидеш че ти обясни доста по евтин алтернативен вариант Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slade, точно това съм го пробвал. Майка ми си го беше купила и ме накара да й оправя драскотините по Пежото. Понеже бях скептично настроен, реших и няколко драскотини да ги мацна с две пастички на Sonax (едната и другата) и да сравня. Ефектът беше еднакав, но от Сонакс по си лъщеше боята. Ако драскотините бяха по-дълбоки, може би Quixx-a щеше да даде по-добър ефект, но ме съмнява.

Да, Сонакс са много добри също - ползвал съм и техни пасти, което доказва, че която и да е читава марка да се вземе - ще свърши работа поне за ръчно приложение. Може би "машинистите" си имат по-специални изисквания за марки, видове и т.н.С паста 74 на 3М си заличавам много добре гадни драскотини по лака, така че просто трябва да се вземе подходящият продукт и да се работи правилно с него. За съжаление нямам време и ръце да минавам с по 3 вида пасти ръчно (май няма и смисъл), затова използвам абразива върху надрания или помътнял лак и след това нанасям финиширащата за гланц.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при който и що годе разбираш автобояджия да отидеш че ти обясни доста по евтин алтернативен вариант Публикувано изображение

 

Има много по-евтини и също така бързи коли като например Ферари,но въпреки това има доста хора които си купуват Ферари. ;)

 

P.S. Аз се занимавам професионално с бояджийство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Meguiars са доказано име и аз вярвам, че техните продукти вършат работата, за която са предназначени.Според този сайт, ако са ти замъглени фаровете ще останеш доволен. За по-тежки случаи обаче ще трябва може би да минеш на шкурки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...