Jump to content
tweaker

Honda prelude мнения

Recommended Posts

За 20 секунди харесах колата като я видях отблизо.За 2 минути возене осъзнах че това ще е следващата кола.Стискайте палци скоро да съм един от вас :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Само ако мога да допълня тук ... аз също бях в твоето полужение , сега имам прелюд (4) 2.0и 133кс само ще ти кажа братле не прави мойта грешка НЕбързай, вземи си 2.2 моторът тази 2.0 точно за 3,4 месеца каране ако е купиш разбирасе  ,ще разбереш  че си избързал , разликата в горивото не е голяма но за сметка на това вървенето е дръстично ... иначе 2-литровият 7/100 9/100 ГРАЦКО, ама ми е малко ... очаквах нещо по вдигащо адреналина  но ти си знаеш все пак , най добре пробвай и 2.2 в-тек и после 2.0 :unsure: ИНАЧЕ АКО СЕ ЧУДИТЕ ДАЛИ ДА СИ КУПИТЕ ПРЕЛЮД , АМИ ... НЕ СЕ ЧУДЕТЕ КЕФА ОТ ШОФИРАНЕТО И Е НЕОПИСУЕМ , АЗ СИ Е ДОКАРАХ В ЧЕХИЯ 2000КМ изминах на един път  , МАЦКИТЕ МНОГО И СЕ КЕФЯТ ...  , хваща окото както казаха колегите по горе

Редактирано от Tino
Пи�ането � големи букви може да �е �чита за викане !!! - изб�гвай го

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм пред купуване на 4ген Люд и на скоро имах честа да се кача в 2,3 4ws и останах очарован от тази кола а както знам 2,3 как върви поне за мен не ми се мисли за 2,2 втек та скоро се надявам и аз да съм в отбора с прелюдите съвсем скоро време.Поздрави и успех с избора и да знаеш ,че с тази кола няма да сгрешиш !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз стигнах до варианта 2.2втек от англия да го купя.За момента друг вариант не ми се отдава.Остава смао да си разкарам старата кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се залъгвайте. 2.2 и 2.3 хич не са икономични. Карал съм 2-ву литровия мотор и разликата в горенето си е усезаема, особенно ако колата се кара на високи обороти. Благодаря ви за класацията, наистина ми стана меко казано приятно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено ,че ако се мачка един 200к.с. мотор ще гори повече ,но и ще върви повече.Моят даваше разход 7.3 при 120км/ч средно доктао си беше 2.3. След като стана 2.3втек започна да гори или също толкова или по-малко..:blink:Ако го карам с 90-100 ще падне и под 7 .Разхода зависи от много неща -екстри (килограми ),стил на шофиране ,ориво,гуми,дладкост на асфалта ,вятър.....дори ако се кара на запалени фарове някъде четох ,че разхода се вдигал с около 0,3

Редактирано от M&M
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя разход дето го обаждаш е много далече от занижените обявени от Хонда данни...90/120/градско2.0 - 6.6/8.3/10.82.3 - 6.8/8.6/11.02.2 - 6.9/8.6/10.9Разликите в харчалъка са пренебрежимо малки. Това са данни за нов двигател. Как правите такъв разход с 15-годишен :dunno:

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Прелюд 2.3 повече от година вече - всеки ден минавам по над 30 километра с него.Аз замерих (допълване от пълен резервоар) следния разход:7,2 с 30-40% от времето с климатик (2ма възрастни + дете + багаж)8,0 с 90% климатик (2ма възрастни + дете + багаж)Тези стойности съм ги замерил по пътя към Халкидики и обратно (макс 140 км/ч). Това включва и обикаляния по магазини из градове и села и едно-две малко по-големи задръствания в Солун.Градско разхода ми е между 10-12 лятото и 11-13 зимата (не возя пътници към работата и обратно). Някой може и да не вярва, но това си е негов проблем. Тук говоря за динамично шофиране, но без безмислени ръчки и изцепки.В отпускарските сезони минавам разстоянитето Люлин - Младост и обратно при разход около 10,5 на 100 като включвам климатика само за да охладя малко интериора и после си карам на отворен прозорец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От моят скромен опит с люда ( 2.0 133 5та генерация ) , разхода за градско е доста различен , зависи от бензина , задръстванията и тн..Малък пример - сипах 30 лева 95 и минах 150 км но от тези километри 60 бяха в покрайнините на София.Като драсна чертата излиза , че е дала разход 12 някаде за 150 километра което ако съдя по данните на производителя за този мотор ( 12.7 градско и 7.5 извън града ) е по-малко.Този разход автомобила го е дал като не съм го юркал а съм карал доста спокойно.Много зависи от задкормилното устройство.Имаме и малолитражна кола ( форд фиеста 1.1 ) е какво да кажа освен , че зимата ми е давала разход 10 бензин градско а уж всичко си и беше наред :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...