Jump to content
name0

Съединителя не се връща при обезвъздушаване.

Recommended Posts

Здравейте, колеги, прочетох от тази тема как се обезвъздушава, но имам проблем. Правя всичко както е описано, но след като затворя пробката и този който държи съединителя си вдигне крака педала не се връща (стои си долу). Ако след това го повдигна с крак си работи нормално. На какво се дължи това?

 

Колата е civic 97 хечбек (англичанка).

Редактирано от name0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сигурен ли си че уплътненията на помпата/ите (на предишната генерация са 2 на брой, не знам при теб колко са) са в ред? На мен на това ми намирисва и си е често срещан проблем при civic. Доста хора минаваме по този път за съжаление.

Редактирано от Трънчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги, прочетох от тази тема как се обезвъздушава, но имам проблем. Правя всичко както е описано, но след като затворя пробката и този който държи съединителя си вдигне крака педала не се връща (стои си долу). Ако след това го повдигна с крак си работи нормално. На какво се дължи това?

 

Колата е civic 97 хечбек (англичанка).

 

Не разбрах - след като си изкарал въздуха ли педала си стои долу или преди?

Ако има въздух в системата е така. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да нормално е да да трябва да го вьрнеш на рька и след това да си работи нормално. Поне при мен и при двете коли е така. Предполагам че вилката която оказва натиск на долната помпа ти врьща педала като е бил натиснат. Но понеже преди това си изкарал налягането от системата от пробката за обезвьздушаване няма налягане което да ти вьрне педала и за това трябва да го вьрнеш на рька. Аз така си го обеснявам по пьтя на логиката.  

Редактирано от mom4i74
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...