Jump to content
TG fan

Въпрос за гуми

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги,

отскоро съм щастлив собственик на Сивик 6ген хеч, който ми дойде с 15'' джанти, но скапания автоджамбазин ми беше сложил регенерати на предните колелаПубликувано изображение, задните са с 205/50/15 гуми в прилично състояние.За съжаление останах без работа и без пари покрай покупката, но ми изпаднаха гуми от приятел , които обаче не съм сигурен дали стават , защото на повечето места където четох препоръчителния размер е 195/55, а тези са 195/65 , та...моля споделете мнение дали мога да ги ползвам, поне докато събера пари за хубави предни, че иначе трябва да я гарирам количката за месец поне, а сърце не ми даваПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Поздрави!

Редактирано от TG fan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

След като ги имаш ги ползвай, но принципно са големи и като събереш парички ги смени. Иначе с тези гуми ще се влоши ускорението и поведението на автомобила в завоите /ще го усетиш най-вече ако караш по-спортно/, до някъде спирачният път и също така ще има грешка при отчитаната скорост и изминатите километри.

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще са по-високи то задните с 2,5 см и мисля, че няма да стои добре. Аз бих ги сложил от зад, Вярно, по широки са, но пък симетрията на колата ще е по-добра. Моята я взех отпред със 195/45/14, а отзад 185/50/14. Някой може да не е съгласен с мен, но аз бих направил това ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко в поста на колегата под теб е точно така.просто засега ги сложи оцат.ще подобрят возията даже и няма да се отразят осезаемо на автомобила.но ако са отпред нещата не седат по този начин

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите, отпред ще сложа 205/50/15, а отзад -въпросните 195/65/15 и ще споделя впечатленияПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите се оказаха 185/60 Публикувано изображениев крайна сметка след като ги сложих отзад направо заспаха, колата се държи добре на пътя, благодарско за съветитеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите се оказаха 185/60 Публикувано изображениев крайна сметка след като ги сложих отзад направо заспаха, колата се държи добре на пътя, благодарско за съветитеПубликувано изображение

 

Сложи ги отпред в такъв случай. Според мен ще седи по добре колата с 185 отпред и с 205 отзад, а и волана би трябвало да е доста по-лек с 185 гуми. Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Гумите се оказаха 185/60 Публикувано изображениев крайна сметка след като ги сложих отзад направо заспаха, колата се държи добре на пътя, благодарско за съветитеПубликувано изображение

 

Сложи ги отпред в такъв случай. Според мен ще седи по добре колата с 185 отпред и с 205 отзад, а и волана би трябвало да е доста по-лек с 185 гуми.

 

205ците са по-ниски(205/50), сигурен ли си че ще са по-добре отзад?Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...