Jump to content
Стоил

Как се сменя крушка фар Акорд

Recommended Posts

Изгоря ми крушката на предния ляв фар (къса светлина) на Акорд 2008 и нещо не мога да я сменя, макар че е описано в картинки в упътването. Отзад има един сив кръгъл капак който го махам, но вътре крушката я държи нещо от което не мога да я махна.А трябва ли ми оригинална крушка на Хонда или някаква стандартна ще свърши работа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандартна...Ми, там има едно "телче" като кламер, което трябва да го изместиш встрани и да освободи крушката. После като сложиш новата, пак слагаш "телчето" да я държи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И стандартна ще свърши работа ;) Относно смяната , крушката я държи нещо като контра-пластина , която се освобождава като я натиснеш навътре :) След като я освободиш я "отваряш" навънка и крушката би трябвало да излезне свободно ;) По-трудната задача е обратното действие , след като сложиш крушката трябва да бутнеш навътре пластината и да я закачиш-залостиш . Общо взето всиско се прави на сляпо , защото нямаш добър пряк визуален достъп :( Дано успееш , чинча първия път е голям , след това се свиква :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера е да провреш ръка до куплунга на фара :lol: , другото някак си идва със напипване и чалъм ;). Усяех колега !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...