Jump to content
GS=

Ремонт на брони. Как?

Recommended Posts

Здравейте! Въпросът ми е как може да се отремонтира броня в домашни условия? Има ли някакви специални лепила за брони? ако има удачни ли са? Какви други начини за съединяване на спукано/отчекнато по бронята :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре на пластмасаджия да ти я лепне .. Иначе аз лично сам си ги правил със стъкломат и епоксидна/полиестерна смола ама ще трябват и още много други консумативи, машинки, време , цапане .. и няколко опита докато ти се получи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко би струвало това лепене ориентировъчно? Става въпрос за цепнатина 20-30 см ? пп. Зная че цените са различни, искам просто обща представа да добия, а и ако отида при такъв да знам какво да очаквам за да не ме метне ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери ацетон. Ацетона разтваря пластмаса. Намазваш сцепеното на бронята, намираш парче пластмаса сходна с бронята, потапяш го в ацетона да омекне, полагаш на сцепеното и оставяш да изсъхне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бронята ти е пластмасова и това което искаш да оправяш е само цепнатина 30см., тогава за около 20 кинта ти правят така нареченото "заваряване" с пластмаса и си готов. Ако искаш да запълваш цената се покачва. П.С> Аз си го правя сам, но съм си създал удобства и съм си накупил някои работи.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери ацетон. Ацетона разтваря пластмаса. Намазваш сцепеното на бронята, намираш парче пластмаса сходна с бронята, потапяш го в ацетона да омекне, полагаш на сцепеното и оставяш да изсъхне.

Не става толкова здраво, колкото със заварка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз Моята си я лепих с обикновен поялник (80 вата от 7 лв. с плосък край) и парче пластмаса. Там където е деформирано и отваря има и много тънка тел (която не се вижда, замазана е под пластмасата).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я правих с поялник от тия старите руските дето са огромни с плосък накрайник и метална мрежичка от кошче за боклук. Нагряваш мрежичката с поялника докато потъне в пластмасата цялата и от горе залепих парче пластмаса...2 години вече държи, преди това ми я лепиха и се пукна...успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отзиви... явно става номера.. сам ще се опитам да си я направя :rolleyes: А и удоволствието от постигнатия търсен резултат е мотивиращо! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...