Jump to content
demon89

Проблем с корите на вратите

Recommended Posts

Здравийте,преди няколко месеца свалих корите на вратите за да слагам колони и забелязах,че тази която е на шофьорската врата направо се рони и то най-вече в горният край там където се обдухва стъклото.В момента немога да се сетя за името на материала от който е направена кората,но е нещо като пластмаса със дървени стърготини в нея,шперциглас или нещо от този род беше.Чудя се дали ще спася положението ако я намажа с епоксидна смола и сложа бинт както се правеха кръпки на москвичите :) Интересува ме има ли нещо по-специфично при това облепяне или просто мажа с смола,слагам бинт и пак смола?Някой ако знае и от къде мога да купя щипки за корите в Пловдив ще е супер.Приемам и други идей за ремонта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо просто не си потърсиш нови кори в някоя морга и ги вземеш барабар с щипките иначе и със смола трябва да стане може и с нещо от рода на фоксипол лепило но трудно ще ги докараш на външен вид

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предложението на колегата с моргата е най-бързия вариант.Иначе може да пробваш и с лепило или смоли да мажеш, но трябва да са рядки за да може да пропие и да заздрави самата кора.Колкото за щипки на источен да мивката на румекс има магазин за автоаксесоари, аз оттам съм купувал, само че са по-твърди от от оригинала и ако се наложи пак да сваляш може и да се озориш или да ги счупиш, ако не се лъжа са около50-60 ст.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по калпави кори на врати те от на кончерто и роувър не съм виждал запресован картон е или поне проба за подобно нещо мое се пробваш с епоксидна смола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с поксипол отпадзащото горе до вентилацията на прозореца кората направо си я няма около въздуховода.Ако ще я правя с смола ще лепя направо цялата кора за да се оттърва и от такива проблем по-нататък.Другият вариант който съм мислел е да напълня кората със монтажна пяна и да изрижа от нея място за кабелите и т.н. ,но се съмнявам дали след време тази пяна няма да почне да се рони от топлината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма, ако я минеш със смола ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...