Jump to content
Alexandyr

Проблеми Сивик 5 ген

Recommended Posts

Здравейте колеги, карам сивик 5ген Д15Б2 с глава от Д16У8... имам следните проблеми...1.Колата в ниските обороти е спъната ..до 3000 оборота изобщо не се наема, а след това изведнъж дърпа много.., но след това идва другия проблем...делкото след 3000 оборота почва да "стърже", "чатка"..(само като е топла).2.Другия проблем е , че като загрее добре, като освободя от скорост оборотите се вдигат до 2000-2500 и трябва да бутна педала на газта, за да се оправят..и така 5..6 пъти докато се оправи.3. Тази глава би трябвало да е с в-тек, но в-тека не е "вързан",...какво е нужно за правилното му функциониране...(релета, мелета..?)Някои може ли да ме посъветва, как да се оправят тези неща. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега според мен проблемите ти ще се решат ако сложиш ЕКУ от Д16У8,би трябвало втека да сработи, и да ти изченат проблемите с оборотите и вървенето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах гърмене от неправилно зацепени белези. Ако си с раздвижна ролка много е вероятно да не съвпадат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай повече инфо за колата,какво е правено,какво е ECU-то,тапата на блока/отгоре на блока/ махната ли е преди да се сложи новата глава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, карам сивик 5ген Д15Б2 с глава от Д16У8... имам следните проблеми...1.Колата в ниските обороти е спъната ..до 3000 оборота изобщо не се наема, а след това изведнъж дърпа много.., но след това идва другия проблем...делкото след 3000 оборота почва да "стърже", "чатка"..(само като е топла).2.Другия проблем е , че като загрее добре, като освободя от скорост оборотите се вдигат до 2000-2500 и трябва да бутна педала на газта, за да се оправят..и така 5..6 пъти докато се оправи.3. Тази глава би трябвало да е с в-тек, но в-тека не е "вързан",...какво е нужно за правилното му функциониране...(релета, мелета..?)Някои може ли да ме посъветва, как да се оправят тези неща. Благодаря!

Колега имах твоите проблеми за в-тека ти трябва комп преправен за твоята кола а делкото може да тропа от неправиилно зацепен ремак поне моя случай беше такъв препоръчвам ти да отидеш в омбре сервиз обиколих навсякаде и накрая отидох там и оправиха всички проблеми и ще видиш колко ще ти тръгне колата аз се бях отчаял от моята и после все едно се качих на самолет :) а за газта при мен беше точно жилото до дросела има една гумичка и тя засядаше и дава сама газ една оребрена е гумичката такава дълга :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, карам сивик 5ген Д15Б2 с глава от Д16У8... имам следните проблеми...

1.Колата в ниските обороти е спъната ..до 3000 оборота изобщо не се наема, а след това изведнъж дърпа много.., но след това идва другия проблем...делкото след 3000 оборота почва да "стърже", "чатка"..(само като е топла).

2.Другия проблем е , че като загрее добре, като освободя от скорост оборотите се вдигат до 2000-2500 и трябва да бутна педала на газта, за да се оправят..и така 5..6 пъти докато се оправи.

3. Тази глава би трябвало да е с в-тек, но в-тека не е "вързан",...какво е нужно за правилното му функциониране...(релета, мелета..?)

Някои може ли да ме посъветва, как да се оправят тези неща. Благодаря!

 

Санде , да беше написал че си с моно-инжекция (огромен пропуск в описанието ) Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...