Jump to content

Recommended Posts

Здр колеги значи проблема е следния левият ми фар не ще да свети на дълги свитлини сменям крушки гледам бушони няма изгоряло :unsure: иначе десния е ок прави ми впечетление и че лампичката на дългите не свети смених и нея но не иска мерси на отзовалите се

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Провери самата букса на крушката там може да е прекъснато.

Редактирано от mitravti

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че ще си кажа проблема в тази тема, но не искам да поствам излишни теми...Тъ.. когато колата ми работи на обороти фаровете ми леко мигат, даже и самото осветление в колата леко премигва, когато подам малко газ и оборотите се качат се оправят , но това става към 1200 - 1250 оборота. А иначе без газ ми поддържа около 800??от както може да е това ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си в какво състояние е акумолаторът ти,ако е ОК,може да е от динамото нещо(диоден блок най-вероятно).Най-сигурно е да отидеш на електричар да ти направи тези замервания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първия колега мисля че релето му не работи,а за втория определено проблема е в алтернатора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че ще си кажа проблема в тази тема, но не искам да поствам излишни теми...Тъ.. когато колата ми работи на обороти фаровете ми леко мигат, даже и самото осветление в колата леко премигва, когато подам малко газ и оборотите се качат се оправят , но това става към 1200 - 1250 оборота. А иначе без газ ми поддържа около 800??от както може да е това ?

Провери си в какво състояние е акумолаторът ти,ако е ОК,може да е от динамото нещо(диоден блок най-вероятно).Най-сигурно е да отидеш на електричар да ти направи тези замервания.
Не е диоден блок - реле регулатора нещо се гъбарка. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое е това реле и каде се намира:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кое е това реле и каде се намира:(

Реле регулатора е вьтре в алтернатора и е комлект с четките. На ровера алтернатора е хитачи и ми искаха 250 лв за за това реле което за бмв сртува 20лв. Дано на дензо да е по евтино. Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако имаш мултицет премери колко ти зарежда алтернатора,ако е от регулатора или ще презарежда в което се съмнявам в твоя случай или ще зарежда малко но според мен проблема е в самите четки,ако са много малки не правят добър контакт и се полува този вариант. Имах подобен случай само че с Голф 3.

Редактирано от kytila
Правопи�!
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здр колеги значи проблема е следния левият ми фар не ще да свети на дълги свитлини сменям крушки гледам бушони няма изгоряло :unsure: иначе десния е ок прави ми впечетление и че лампичката на дългите не свети смених и нея но не иска мерси на отзовалите се

Колега, провери си пак бушоните за всяка една светлина си има отделен бушон.Ако има от къде вземи за тест ключа за включване на фаровете и пробвай Редактирано от kalos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегата kalata_r3tr1 и аз си мисля че или са четки на алтернатора или хлабав ремък. А за колегата Сивик 5 все пак си мисля че е от предпазител защото лампата на дългите е точно на този фар. Погледни предпазител 9 мисля че беше или 10 не съм сигурен точно единия е за ляв другия е за десен дълги светлини. На таблото под волана се намира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И провери буксите / куплунга/ захранващ самият предпазител Публикувано изображение ... Откачват се или нагарят Публикувано изображение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързото реагиране на колегите;) днес е на електричар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...