Jump to content
tass

Смяна на спирачна течност.

Recommended Posts

Здравейте колеги, Решил съм да сменя течността в спирачната система, но съм пред дилемата аз ли да извърша тази процедура (до сега не съм го правил) или да ползувам услугите на сервиз. Ако избера вторият вариант ми се ще сервиза да разполага с апаратура за обезвъздушаване на системата съвместима с Хонда. Моля тези от вас, които могат да ми помогнат нека да пишат.п.с. Днес минах през сервиз "Мотоексперт" и там ми казаха, че не могат да ми сменят спирачната течност защото цилиндъра в който се налива течността не е с резба и няма да могат да си закачат машината. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Виж тази тема. :)

 

Машината вече работи и с малките и с големите казанчета на Honda

Днес си смених течноста става бързо,като с пълненето промиваа и системата и АБС-а

Не знам доколко е актуална офертата, обаче. Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тази тема. :)

 

Машината вече работи и с малките и с големите казанчета на Honda

Днес си смених течноста става бързо,като с пълненето промиваа и системата и АБС-а

Не знам доколко е актуална офертата, обаче.

 

Благодаря колега, ще се обадя да проверя и ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и сам да си я смениш без да раскуваш с майстори и наркомани, литър FERODO струва 10 лв.другото е ръчен труд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и сам да си я смениш без да раскуваш с майстори и наркомани, литър FERODO струва 10 лв.другото е ръчен труд.

Честно казано ми се ще сам да си я сменя но малко ми е притеснено да не взема да "омажа" нещо. Иначе си купих течност Motul DOT 3&4. (надявам се да е читава)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче щом си си купил вече течността, май ще трябва да се сменя ръчно. Досега не съм видял (от изчетените отзиви по форуми) някъде да се "навият" да сложат твоята течност в резервоара на машината и после пак да върнат тази, с която те си работят по принцип. Самата процедура не е нещо страшно, но ако не си сигурен какво правиш, по-добре отиди в някой доверен сервиз. С "контрите" шега не бива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обезвъждушаването е проста ,но чалъмска работа. За това когато си сменях моята не посмях да я източа напълно и после да наливам новата, а източих и избърсах казанчето,налях новата и после обезвъздушавах докато спре да тече мед и се покаже сп. течност. Така не допуснах въздух в системата.Колко съм я изкарал всичката не знам, но не е същата вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още се триумя :rolleyes: какво да правя. Сега ми хрумна да се обадя в "Проспиид" (от там си купих спирачната течност) и да ги питам колко ще ми вземат за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих преди малко с човек от Проспиид и той ми обяви цена за смяна на течноста 15 лева. Мисля да се възползвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега смяната не е кой-знае колко трудна,но ако имаш ABS те съветвам да отидеш при някой който го е правил поне веднъж.Обезвъздушаването на ABS помпата е по-специфично!А грешки стават винаге може да се изстърве да вземе въздух системата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приключих със смяната на течността. В "Проспиид" си свършиха много добре работата за 30 минути срещу 15 лева. Поздрави на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...