Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги. Можете ли да ми кажете какъв е този филтър ( ако въобще това е филтър :D ) тази снимка е на мотор D13B2Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е канистър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е филтър.Това е някакъв концентратор на бензинови пари.Свързан е с резервоара и със всмукателния колектор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май му викат вакумен компенсатор. От там резервоара компенсира налягането което дърпа помпата. Вътре има едни като марли много финни като филтър служат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да се сменя ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да може, а и е желателно ;) Оригинален (извън BG) е около $20.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли някой да даде линк на някой сайт в който се продава ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не знам кой ви излъга че е $20:)ей го тук на цена $170канистърАз съм го махнал и си карам безгрижно без него,но на Прелюда де който всъщност карам рядко.По принцип не го дават да се сменя това нещо и само при проблем го купуваш.Ти защо си решил да го сменяш?Ако искаш за 20лв ще ти дам моя дето махнах от колата:)

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами просто реших да питам какво е това, защото сега почнах да сменям всички филти, горивните маркучи и се чудех, какво е това и евентуално, ако не е мн пари да го сменя. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не знам кой ви излъга че е $20:)ей го тук на цена $170канистърАз съм го махнал и си карам безгрижно без него,но на Прелюда де който всъщност карам рядко.По принцип не го дават да се сменя това нещо и само при проблем го купуваш.Ти защо си решил да го сменяш?Ако искаш за 20лв ще ти дам моя дето махнах от колата:)

Някъде ми е избягала нулата на "около $20", цената му е около $200 за оригинален, като на някои модели е драстично по-ефтин около 60-70$. На около 100-150хил. км е хубаво да се сменя, но все пак си е строго индивидуално. Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...От там резервоара компенсира налягането което дърпа помпата...

Т.е вакума?И за това като отвориш капачката да зареждаш и се чува как взима въздух.Но за това нямаше ли си клапанче на резервоара? или се бъркам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...