Jump to content
lostdreams

счупих секретния ключ (за джантите )

Recommended Posts

здравейте колеги, от 4 дена обикалям сервизите и вулканизаторите в търсене на секретен ключ понеже счупих моя когато реших да разкарам секретните болтове преди изцяло да е ръждясал секретният им ключ,но се случи най-лошото Публикувано изображение Гледах в нета на пръв поглед 1 към 1 с моя но не съм убеден, че си заслужава да дам 30лв. а той да не стане. приемам всички мнения и съвети... до заварки не ми се стига ноПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 дни си купих хонда но нямаше секретен ключ, днес взех от една морга един но не точно същия и стана голяма беля. След леки "преработки" развих 3 от болтовете но на 4тия ключа се счупи а на болта му се заоблика ръбовете и сега незнам какво да правя..... ходих в хонда и ми казаха че трябва номера на комплекта от секретите а аз нямам такъв... какво да правя някой има ли идея .. гайките са ето такива http://www.ebay.co.uk/itm/TPI-PREMIUM-LOCKING-WHEEL-NUTS-HONDA-ACCORD-/180514474331?pt=UK_Cars_Parts_Vehicles_Wheels_tyres_Trim_Nuts_ET&hash=item2a0780495b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз моят ключ го губих на два пъти и отидох при едно мнладо момче стругар и той ми ги направи!Голяма играчка е,но му се примолих и той се съгласи,със пластелин взе отливка от болта и така с малко търпение и много мерене ми изработи секретния ключ!Така че може да попитате някой стругар!Успех

Редактирано от kytila
8.�е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма нищо страшно в заварката ;) Ако джантата е боядисана може да олепите около гайката с хартиено тиксо да не се напръска, заварявате една гайка 19-ка отгоре и развивате със стандартния ключ.Добър стругар или фрезист може да изработи всичко, но дали ще си струва при положение че комплект хубави секретни гайки с индивидуален секретен ключ са 20лв.

Редактирано от Shadow^Dancer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг вариант разпробиваш и после обратен мечик и обратен болт лява резба но не е много сигурно май си остава заварката късмет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще се консултирам със стругарПубликувано изображение дано ме зарадва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има и друг вариант разпробиваш и после обратен мечик и обратен болт лява резба но не е много сигурно май си остава заварката късмет

При разпробиването може да преебеш шпилките, също така да счупиш екстрактора или да скъсаш болта с който отвиваш - положението е малко 50 на 50....а като се има впредвид и че колегата е счупил секретния камък, начи гайката е много затегната. Най-добре е да се пробва както е написал колегата Shadow^Dancer със заварка на гайка отгоре, а и горещината от нагряването ще спомогне при отвиването. Само си покрии джантите с нещо по-трудно горимо.Успех! Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говорих с най-опитния стругар в Силистра. Каза ми, че няма начин да се направи ключ който изисква такава прецизност без матрица (стори ми се, че хич не му се занимава)

Публикувано изображение

Petar Petrov - утре отивам в един гараж за заварка, човека го е правил само веднъж и го е страх защото джантите никак не са евтини ( мен ме е страх много повече) Дано всичко мине без щети..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направете всичко което се сетите но избягваите заварките ! проблемът ми е 90% решен.Благодаря на всички...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...