Jump to content
UglyDucky

ТЕЧ НА БЕНЗИН ОТ КАНИСТЪРА

Recommended Posts

Здравейте колеги.Имам проблем и то е че през удшника на канистъра ми/тръбичката която слиза под колата/тече бензин.Като я покарам малко и теча тръгва,а като спра си тече 5-6 минути и само си спира.Какво може да причини това и дали когато сложих двигателя не съм объркал тръбите към резервоара?Купето е д13б2,а двигателя д16з5.На купето до всмукателя,от резервоара идват 3 тръбички.Аз съм ги вързал по следния начин:най лявата и дебела към помпата/тя е външна и е до канистъра разположена/средната -мисля че е удушника и съм я свързал към канистъра,а третата /в дясно/ за обратното гориво.Греша ли?И защо ми тече бензин яко?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не те объркам съвсем, но мисля че си обърнал местата на отдушника и излишното гориво. Никога не съм имал D13 така че може и да бъркам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не ми се иска да експериментирам че да не оплескам нещата съвсем... затова ако някой знае реда на проводите.... ???? :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли си мануала за Сивика, там на страница 195 има схемата. Само че малко трудно се рчзличават тръбичките. По това което сега разглеждах като застанеш срещу колата най-дясната ти е за обратното гориво, а най-лявата отива в горивният филтър. Така че според това което видях си ги закачил правилно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...благодаря ти за инфото и аз така мисля,че са закачени правилно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Купето е д13б2,а двигателя д16з5.

 

Резервоар от 15/16-ка и смяна на едната магистрала. ;)

Просто магистралата за обратното гориво е малказа 16-ката, а ако ги размениш, идва твърде ниско и пълни канстъра.

Редактирано от nonamed

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...