Jump to content
mgolemanov

Восоки обороти за около секунда след запалване

Recommended Posts

Здавейте, имам следният проблем със:Honda Civic Aerodeck 2.0 ITD англииска сглобка 98ма годинаПри запалване вдига оборотите докам 2000 за около секунда при което светва лампата на двигателя и след това си заковават на нормалнитетова се случва всеки път при запалване. Много рядко на студен двигарел пали нормално и следкато загрее при ново запалване пак прави сашата грешкаНякой да се е сблъсквал с подобен проблем ?Благодаря ви предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дизел ли е?Имаш ли EOBD букса?Изглежда така:http://www.scantool.net/images/diagrams/j1962f_type_a.gifАко не то има вероятност да направиш лампата която светва на таблото да издаде кода на грешката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами закарах я да и направят диагностика но и на двете места не намериха каде е буксата. казаха че имало някакав начин чрез свързване на някакви кабели, на стартер битрябвало лампата на двигателя да започне да мйга и според броя на миганията можеш да видиш в аутодата(програмата) каква е грешката.уви и тези кабели нямам идея каде са, а и в аутодата не намирам никаква информасия нито за миганията нито изобщо как се правиколата е дизел.ало имате идея каде би трябвало да е буксата (ако има такава) или каде са кабелие за по стария вид диагностика смигането на индикаторните лампи, или изощо ако някой се е сбласквал с подобен проблем бих се радвал за малко информацияблагодаея ви предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ако не то има вероятност да направиш лампата която светва на таблото да издаде кода на грешката"

 

здраст

 

намерих кабела с двата пина, пробвах да ги сваржа с кабелче, после дадох на контакт, както беше описано в нета

но лампата не реагира

 

SRS лампата светна и изгасна и това е всичко

 

четох че някои от компютрите не помнели грешката и всичко трябвало да сенаправи в момвнта следкато лампата светне или нешто такова...

моляте да ми обясниш последователността на действия

 

п.с. при завартане а стартера в междинно положение лампата надвигателя светва и изгасва както си е нормално

и след запалване вдига оборотите и тогава светва за постоянно докато е запалена

 

явно проблема е точно в запалването и високите обороти за около секунда

иначе двигателя и колата като цяло варви добре.

 

благодаря ти предварително

 

Момчил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачи буксата на датчика за температурата на охлаждащата течност и тогава запали и виж дали пак така ще прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ще пробвам да откача буксата на датчика за охлаждащата течност, но всепак някой може ли да ми обясни как се прави диагностиката с мигащата лампа, както бях писал по горе при окасяване на двупинния кабвл светва само срс лампата но това с измигването на кода несе получава, бихте ли ми обяснили каква е последователността на действия...благодаря ви

Редактирано от mgolemanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...