Jump to content
TG fan

Тракане на клапани Д14-А4

Recommended Posts

Здравейте,

от известно време си търся Хондичка на ниска цена(като за беден студент;), та вчера ходих да видя една 6та ген , която беше като цяло доста добре(поне ако съдя по съветите за покупка на автомобил във форума)като изключим звука който издаваха клапаните, та .. чуваше се тракане наподобяващо това на дизел, но не беше силно, направи ми впечатление че при подаване на плавна и равномерна газ се чува по-отчетливо, продавача ми каза, че не било от повдигачите, понеже клапаните били саморегулиращи се?!?та , въпроса ми е , има ли някой представа доколко сериозен може да е проблема, тъй като цената е много добра и като цяло колата си струва.Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам с кой мотор е. Ако клапаните са с хидравлика проблема се решава с присадка за маслото за промиване преди смяната му.За по подробни данни даи модел,година,мотор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди с човек който разбира не от коли, а ако може и да разбира от Хонди още по добре. Може и просто да плаче за реглаж... най-добрият вариант.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14-ка с хидравлика на клапанчетата :rolleyes: , ама друг път.

TG fan, регулират се / ръчно /клапаните на 99% от Хондовите мотори.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14-ка с хидравлика на клапанчетата :rolleyes: , ама друг път.

TG fan, регулират се / ръчно /клапаните на 99% от Хондовите мотори.

 

Да ти кажа, според мен , човека изръси нещо ей така, не знаеше какво да каже,... а иначе колата е 6ген хеч , 97год, 1.4 ис 90кс, проверих я по вин-модула във форума!:)Абе голяма работа е тоя форум!Публикувано изображениеПубликувано изображениеДобре че го има, че иначе ще ни изядат ушите тея измекяри...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди с човек който разбира не от коли, а ако може и да разбира от Хонди още по добре. Може и просто да плаче за реглаж... най-добрият вариант.

възможността ми е да я закарам в близък сервиз...дано там да могат да помогнат, за съжаление нямам познати с хонди, които да разбират толкова...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помоли колега който е в твоя град. Истински фен няма да ти откаже на 100%. Влезни в "срещи и мероприятия" и питаи някой от там. Друг вариант... пусни тема приперно с молба за оглед. Разбери се с някой колега разгледай Тел. указателя на клуба.

П. Така расъждавам от моя гледна точка... от дотук изброените начини някой ме потърси с кеф бих помогнал с каквото мога. Ама аз не съм добре психически като стане дума за хонда Публикувано изображение може другите да расъждават по друг начин. Успех Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покажи му кеша-а и му кажи да си я оправи и така я вземаш. Елементарно е, трябват му само отверка, ключ и луфтомер. Дет се казва и на терасата може да го направи, ако не той то поне някой който разбира. Автоджамбазите сега като видят кеш и губят ума и дума, щото и тях ги налегна кризата и вече са много по склонни на коректно отношение. Преди бяха много нагли, на мен ми се е случвало да ми казват "покажи ми 3 бона и така ще те пусна да влезеш в двора"Ако можеш направи снимки или клип с добър звук и ние да я видим тая хонда.Иначе добре дошъл на борда.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите, пичове, колата я купувам от човек, не от автокъща, та той е навит да мине на преглед и смятам да я закарам и ако там ми кажат че е нещо по-сложно ще го накарам да ми отбие от цената или да поеме ремонта.Ще пиша ако всичко мине да кажа какъв е бил проблемът в крайна сметка.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако като стопли двигателя, звука намалява или изчезва значи си за реглаж на клапани просто! А ако звука си остава не променен може да е нещо по-сериозно!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, там е работата , че намалява.. с моя стар опел имах такъв подобен проблем, излезе че са повдигачите на клапаните, струваше ми 50 кинта за смяна на гарнитурата, не знам при Хондичките дали е подобно положението, интересното е че при рязко подаване на газ не се чуваше толкова, само ако подадеш плавно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мене е само за регулация на клапани. Ако не намериш хондаджия -намери някой от старата школа - специалист по лади, москвичи и волги - ще ти свърши чудо работа. :blink:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми пичове...не си стигна до сервиз, тоя излезе някъв тарикат...добре че се усетих навреме поне, много ми се кара вече Хондичка..пуснах си мухата и сега докато не си намеря няма да се кротнаПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...