Jump to content
Barito

платка за ел .фарове

Recommended Posts

Проблема е следния раглобен фар на 7 генерация на сивик ,отворена машинката за регулиране на фаровете.Изгорял интеграл с 4 крачета е от кьде мога да намеря нов .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно от тук Магазинче Или други подобни магазини. Щракни и ако искаш една снимка да я видя тая иннтегрална схема и ако сайта не свърши работа ще се пробвам да хвана кварталния магазин ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление повечето интегралки в електрониката на автомобили са ОЕМ-ски. Ако е такъв случая съветвам да провериш в http://uk.farnell.com/. Доставят и до БГ но доставката е доста скъпа така че го ползвай само като последен вариант. Друг съвет тогава е ако знаеш английски да видиш кой в ebay.coм предлага интегралки директно от Китай и да пратиш запитване. Все някой ще се намери да ти предложи тази интегралка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление повечето интегралки в електрониката на автомобили са ОЕМ-ски. Ако е такъв случая съветвам да провериш в http://uk.farnell.com/. Доставят и до БГ но доставката е доста скъпа така че го ползвай само като последен вариант. Друг съвет тогава е ако знаеш английски да видиш кой в ebay.coм предлага интегралки директно от Китай и да пратиш запитване. Все някой ще се намери да ти предложи тази интегралка.

Сглобката на фара пише в Чехия дали пак елементите ще са от ОЕМ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши в гугъл магазини за електроника и като знаеш номера на интегралната схема"символите на нея" и ако има тел за контакт си ти. Другия вариант е да си купиш модул 2ра ръка от морга...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не напишеш номера на интегралката тук за да можем да ти помогнем повече и да не гадаем дали е ОЕМ-ска ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши целия номер на интегралката директно в гугал.Излиза много информация и заместители.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите утре ще напиша номера тьрсих тук в Пловдив по магазините нямаше такава . А с какьв силикон да затворя фара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стандартните силикони не хващат на пластмаса по рано съм виждал в метро силикон на които пишеше че е и за пластмаса но не съм пробвал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера на едната е :XM07AFLMB1021NFи другата :XM1284LMB1021NFНямам представа защо номерата им са различни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера на едната е :XM07AFLMB1021NFи другата :XM1284LMB1021NFНямам представа защо номерата им са различни.

Номерата не са различни. LMB1021N е номера , просто двете са от различна партида. Сега имам добра и лоша новина. Лошата е че е ОЕМ-ска че даже производителя не знае кой ги продава. Добрата е че има мноооого сайтове китайски които разполагат с такива. Там пак проблема е че никъде не пише цена. Пратих запитване в един от тях и до 12 часа би трябжало да ми отговорят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми изгоря по същия начин едното моторче. Отнякъде беше влязла вода и... грозна гледка. :) Реших да го сменя, но се оказа, че само това моторче струва колкото целия фар (с много малка разлика) и се бях отказал. Цените на Хонда за Европа са убийствени, а в САЩ това моторче просто не го намирам. В HONDA PARTS Now не излиза, а фарът ми се показава без него, дори да избера най-високо ниво на оборудване.

Та се бях примирил, че има нещо неработещо в автомобила, докато не попаднах на една тема в руски форум, където дискутираха проблема. Оказа се, че въпросното "33130-S5A-G01" е 1:1 с HELLA 6NM 007 878-041, но (поне според руснаците) второто струвало 10 пъти по-евтино. В Русия оригиналното моторче от дилър струва между 9400 рубли (за доставка в рамките на ден-два) и 5500 рубли (за доставка от 9 до 13 дни). Грубо това прави 250-500 лв. В UK е £135 или 300 лв.

Т.е. приемаме. че цената е около 250-300 лв. Тогава Хела-та би трябвало да е около 25-30 лв. Ето един български магазин, където продават въпросното моторче, но цена не е упомената. Свържи се с тях и ги питай, ако те интересува. Ето и темата в руския форум. Информацията, че "33130-S5A-G01" = "HELLA 6NM 007 878-041" засега не мога да я потвърдя лично, така че имай едно наум.

По-долу давам картинка на моя фар и на "англичанка". И в двата случая моторчето е "33130-S5A-G01" (но не знам защо изглеждат различно на картинките).

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

А ето и въпросната Хела:

 

Публикувано изображение

 

В един онлайн магазин сега видях цена 24.5 евро. Въпросът е за колко може да се купи в България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз бях пратил запитване в един китайски сайт. Питах за 4 такива. Та сега получих отговор.по 5 $ са + доставка 8$. Според мене това ще идва има-няма 10 дена. Ако можеш да си намериш онази Hella машинка на не лоши пари - по добре я вземи нея, че това ще го оправиме ама колко ще кара?

Редактирано от Vitasik

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да я вземе, но не е сигурно, че е същата машинка. Ако е с опция да се пробва дали става и да се върне - добре, но иначе... Нали се сещаш колко може да се вярва на "форумни експерти"? Информацията може да се окаже полезна, може и да не върши работа. Малко ще е рисковано. Някой ден и аз ще се заема сериозно с този "проблем", тогава ще споделя дали става врътката, ако колежката дотогава не ме изпревари и не рискува. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я ми кажи тази хелла на кои коли се слага? Имам приятел собственик на една не малка морга - мога да поразгледам тези машинки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

А кои години? След малко ще се свържа с моргата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това вече не мога да ти кажа. Но щом има Q7 и Superb, значи и останалите не са чак толкова стари модели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах там но днес имаха доста работа. Утре ще ходя там така или иначе и ще проверя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пратих запитване до вьпросния БГ саит нямат налични машинки .Днес отворих самите моторчета почистих ги с един колега и си работят перфекно . Интеграли намерих в Козлудуй 2бр за 25лв мисля че е перфекно като цена . Утре ще постна снимки . Дано станат тия фарове. И не сьм колежка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... И не сьм колежка :D

Забелязах че някой те е нарекъл така , но споко - остави - не се ли личи че човека както и трябва все за колежки мисли ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямат в момента, но ме пращат за нова стока след една седмица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...