Jump to content
Атанас

Техническо въпросче

Recommended Posts

Добро утро колеги... имам 1но малко техническо въпросче ... значи имам Prelude 3gen с мотор b20a3 (twin carb) и искам да махна карбовете и да му сложа пълна инжекция защото1) 1новалка на ниски обороти (инжекцион) ще се държи в пъти по добре отколкото двуваловия защото двигателя първо става много по лек 2ро не му е нужно да върти още 1ин вал2) тампоните на карбовете са ми скъсани и е някакъв ужас... падат скачат оборотите... губъ мощност и тнта имам цялата система от мотор B20A5 обаче нямам ECU което се води OBD0 идеята ми е дали някой има случайно такова ECU от B20 мотор и също така ще има ли значение ако взема OBD0 ECU от някой друг мотор.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) 1новалка на ниски обороти (инжекцион) ще се държи в пъти по добре отколкото двуваловия защото двигателя първо става много по лек 2ро не му е нужно да върти още 1ин вал

Дали? :rolleyes: Фенабг ще ти отговори... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, не съм фенабг, но това и аз го знам. Броя на валовете и захранването нямат нищо общо от към свързаност така да се каже. Ако щеш моно я направи пак ще е двувалова. Просто са си такива тия мотори и ако искаш едновалова си смени или главата или целия мотор. А за карбовете- отиваш в местните електрочасти и си купуваш"самовулканизираща се лента Бишоп"Сваляш си тампоните, чистиш с кореселин и после умотаваш стабилно. Но трябва яко да го опънеш. После тампоните са като нови. Аз си карам така д13ката вече 20к и бе са мръднали. И то колата е и с газ, а тя уж разяжда. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята в момента си е 1новалка просто искам да и хакна инжекция :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на твое място бих си карал с карбовете. Да мирише на old school :). Даже бих турил още два :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз на твое място бих си карал с карбовете. Да мирише на old school :). Даже бих турил още два :)

Добре казано колега :) И аз карам 2 карба и се справят доста добре. Да не съм офф или караи така, а ако ще сменяш двигател H22! :);) Редактирано от Jam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...