Jump to content
gin

Потъване на педала на спирачка

Recommended Posts

Здравейте, след смяна на спирачна течност взе да ми потъва по-надолу педала на спирачката. Не че не спира, спира си много, но някак си омекна, и сякаш повече трябва да го натискам.Напомпването не променя кой знае какво, поне за мен няма разлика.Има ли други възможности, освен да не е добре обезвъздушено? Например помпата нещо и т.н...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като спреш на светофар и държиш крака на спирачката потъва ли надолу или си стои на същото място?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от неправилно обезвъздушаване да е. При хондите двата спирачни кръга са по диагонал. Тоест задно дясно-предно ляво и задно ляво-предно дясно колело. Много майстори карат /от незнание/ както едно време при москвичите и ладите- там двата кръга са предните и задните колелета. И като ти обезвъздушат хондата първо задните а после предните колела остава въздух в системата.Това е само предположение.На теб как ти я обезвъздушиха?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти источили старата течност и чак тогава са сипали нова,при всички случаи е останал въздух.Без притеснения,след кото си покарал колата някои друг ден,просто обезвъздуши всичките колела.Реда на обезвъздушаване не е много важен.Успех!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

chris_barnes, не, не потъва, стои на същата позицияАз питах за другите ви идеи, освен обезвъздушаване, понеже хората от Ubi-co доста пъти са ми сменяли спирачна течност, без никакви забележки, едва ли е това.По принцип правих ремонт на задните апарати, състоящ се в подмяна на палчетата (ROD), които избутват механизма на ръчната спирачка, и подмяна на всички гумички с оригинални, за профилактика. В следствие на това спирачната течност беше сменена. След цялата тая работа усетих това с педала, обаче сега след 2 дена каране и няколко дърпания на ръчната, не знам дали свикнах, или проблема се самооправи. (хич не ги обичам тия работи със самооправянето)Питах за помпата, понеже когато смених течност на един дърт VW Passat, и помпата му замина, а педала слезе ниско долу...Дали е нормално това, някакви идеи по въпроса? Може би накрая все пак ще отскоча до сервиза за кратка консултация...

Редактирано от gin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не ти потъва педала, караш и си свиркаш, нищо йм няма на спирачките. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се появи такъв проблем след смяна на течноста, само че на място педала ми слизаше до долу. Смених гумичките на помпата и всичко е ток.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оправи, а в сервиза ми обясниха, че след отварянето на задните апарати е трябвало да се саморегулират (ръчната и крачната донякъде си влияят). Няколко опъвания на ръчната май оправиха проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...