Jump to content
Guest xtuners

2 хонди, моднати от нашето студио

Recommended Posts

Guest xtuners

представам на вниманието ви две табла, които модифицирахме наскоро. Едното е на honda concerto ( това е навярно най-добрата ни работа до момента), другото на Honda Civic (96-00)при concertoто всичко е пипано, осветление, циферблати! при цивика само светлината на таблото и централната конзола! И двете табла светят в кърваво червено (ауди А6, А8)ето и инструкции за размонтиране на таблата и подмяна на циферблатите: Concerto - http://www.xtuners.com/honda_concerto_tachoumbau.htmCivic (96-00) - http://www.xtuners.com/civic_96-00_tachoumbau.htmВ галерията на сайта има и малко снимки на 2те коли: http://www.xtuners.com/plazma.htm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest petar

Сивик-а е мой! На живо, ефекта е още по-голям. Светлината не е толкова силна и не дразни. Внимание заслужава и централната конзола в съчетаание с "магнета".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

дай малко инфо каде се намираш...в софия преполагам...че и аз имам желание да си направя такифа шукариики...цената 70 лева всичко ли е ...мнотаж изработка ..тва онова....поясни ако ти е удобно...мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest JeepersCreepers

абе то хубаво ама маи несте докарали то4носта на километража на кон4ертото защото нещо стрелката е под 0лата а оригинално ми се видя то4но на 0лата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Супер! Мен лично не ме кефят такива дивотийки, но ЕВАЛА за описанието на работата.... не само се рекламирате, но и помагате на ентусиастите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

На мен пък ми харесват. Особено ако има възможност да се регулира интензитета на осветлението

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASUSfen

На мен пък ми харесват. Особено ако има възможност да се регулира интензитета на осветлението

<{POST_SNAPBACK}>

Ако се и напаснат и да показват правилно ще си купя и аз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest petar

Смени си само осветлението,като мен. Регулирането, работи ако си имаш оригинално копче. Аз си нямам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xtuners

Petre hi! ако смяташ, че трябва да се изсветли конзолата съм насреща винаги когато можеш да отделиш 2-3 часа време! на въпроса за концертото .. за стрелката ..може да е илюзия от снимката ..ако ли не ще я мръднем без проблем . ... утре ще монтираме таблото и ще донагласим нещата ако е необходимо. Иначе на сивик стрелките си бачкат точно! скоро правихме един форд фокус...там калибрирахме всяка една стрелка ..и всичко е на 6! Иначе ще продължаваме да пишем инструкции за всяко табло , което разглобим ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

Браво!

имате 6+ от мене.

Да питам пак аз, за стрелките има ли вече някакво решение и те да светят?

и едно предложение за 6-тата ген.

да се сложи карбоново фолио

като това

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest da6kata

според мен с фолиото ще стане мн шукарско :D иначе изглежда на снимките удивително има ли други варианти освен червено

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest greenwather

имам питане тези тъбла в червено само вечер ли се виждат или и през деня?в смисъл еднакво ли светят и денем и нощем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xtuners

според мен с фолиото ще стане мн шукарско  :D иначе изглежда на снимките удивително има ли други варианти освен червено

<{POST_SNAPBACK}>

вариантите за цвета на светлината са по желание на клиента!

а тези пусти стрелки ...има една боя за тях , която свети (..самата боя) , но не съм имал възможност да пробвам. ама трябва да ви кажа, че скоро май ще се заема и с този въпрос..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest greenwather

тала и не получих отговор на въпроса си :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASUSfen

според мен с фолиото ще стане мн шукарско  :D иначе изглежда на снимките удивително има ли други варианти освен червено

<{POST_SNAPBACK}>

вариантите за цвета на светлината са по желание на клиента!

а тези пусти стрелки ...има една боя за тях , която свети (..самата боя) , но не съм имал възможност да пробвам. ама трябва да ви кажа, че скоро май ще се заема и с този въпрос..

<{POST_SNAPBACK}>

http://img205.imageshack.us/img205/9206/audib4a3ln.jpg

Ако това наистина вие сте го правили ми кажи как е направено да светят стрелките !

Аз иначе имам идея как става , незнам колко е осъществима

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xtuners

всичко на сайта сме го правили ние ...до едно! на Аудито стрелките си му светят попринцип!иначе километражите могат така да се направят, че и през деня да светят точно както през нощта (сори ..явно не съм прочел добре въпроса)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASUSfen
Отговорено (Редактирано)

Ами явно сте обърнали внимание как са направени на аудито стрелките , е така ако можете да ги правите става най-добре

Поправи ме ако греша , стрелките са прозрачни и имат светодиод за да светят , светодиода не се вижда защото е под това кръглото над оста

Така може да се боядиса стрелката до някъде с боя да не пропуска светлина и ще се вижда само небоядисаната част

 

 

така

Публикувано изображение

вместо нормалното

Публикувано изображение

Редактирано от ASUSfen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xtuners

тези стрелки просто са направени по друг начин. от плексиглас са. на старите модели ..точно под стрелката има плексигласова леща , която пречупва светлината от 2те кружки, които осветяват всеки кръг .... самата стрелка също има леща,която предава светлината по цялата и дължина! това няма как да стане при хонда , защото самите стрелки са от плътна пластмаса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASUSfen

Погледни редакцията на горния ми поустАз съм гледал направени от плексиглас (логично - нали идеята е да светят), но много елементарно с 1 светодиодче в средата до оста ,което е лепнато за края на стрелката и тя свети по цялата си дължина от него , както ангелските очи с 2 светодиода светят целите обръчи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xtuners

това с диода не ми се струва възможно .... иначе това което си направил на фотошоп го има в новата S-class ...там сякаш стрелките плават , но са направени по друг начин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASUSfen
Отговорено (Редактирано)

Аз го гледах направено , ама сега немога да го намеряНа марцала е цяло ЛЦД и може да си показва каквото си иска :)ето едно каталогче , много интересно My Webpage

Редактирано от ASUSfen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xtuners
Отговорено (Редактирано)

тези километражи ..всички ми изглеждат еднакво грозни ..:) ... иначе утре ще кача една снимка на ауди километраж ..с махнати циферблати , за да дообсъдим темата със стрелките! имам предвид мерца , преди най-новия

 

 

ето това е последното творение, ..и там стрелките си светят много добре :)

Публикувано изображение:):)

Редактирано от xtuners

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

точно така се правят да светят стрелките - около остта на стрелката има 4-5 светодиодчета. оста на стрелката е като шапка, черна, и хваща светлината да не се виждат диодчетата как светят. вътре в шапката са призми, които отразяват и насочват светлината към стрелката. тя е прозрачна, светопроводима, като от долния си край е скосена и грапава повърхност, така че насочената светлина равномерно осветява цялата долна повърхност на стрелката. която понеже е грапава и свети (тоест отразява светлината във всички посоки)такива стрелки лесно се намират - трябва да се инсталират диодчетата около осттаа за регулиране на силата на диодите, не получих отговор - позволявате ли да се намалява осветеността? с диодите не е така лесно, както с крушките, да се сложи резистор - правят се да мигат (с висока честота) и по този начин се намалява силата им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xtuners

точно така се правят да светят стрелките - около остта на стрелката има 4-5 светодиодчета. оста на стрелката е като шапка, черна, и хваща светлината да не се виждат диодчетата как светят. вътре в шапката са призми, които отразяват и насочват светлината към стрелката. тя е прозрачна, светопроводима, като от долния си край е скосена и грапава повърхност, така че насочената светлина равномерно осветява цялата долна повърхност на стрелката. която понеже е грапава и свети (тоест отразява светлината във всички посоки)

 

такива стрелки лесно се намират - трябва да се инсталират диодчетата около остта

 

 

а за регулиране на силата на диодите, не получих отговор - позволявате ли да се намалява осветеността? с диодите не е така лесно, както с крушките, да се сложи резистор - правят се да мигат (с висока честота) и по този начин се намалява силата им.

<{POST_SNAPBACK}>

ако имаш потенциометър ..нямаш ядове!

иначе това за стрелките ...мога да ти гарантирам, че няма къде да закрепиш тези диодчета на 90% от колите. освен това ще искри светлина изпод стрелките ...и то много ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

най-лесно става да се сложи табло от интегра, (за сивик 5 и 6 става)

на него си му светят стрелките.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

А другия вариант за стрелките които гледах, махат оригиналните стрелки и слагат такива от плексиглас, отгоре на таблото слагат една черна лампа малка естествено, и като светне лампата светят и стрелките, като в дискотеките :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez

А другия вариант за стрелките които гледах, махат оригиналните стрелки и слагат такива от плексиглас, отгоре на таблото слагат една черна лампа малка естествено, и като светне лампата светят и стрелките, като в дискотеките ;)

<{POST_SNAPBACK}>

;) Точно така е. Няма друго спасение за този тип стрелки, като на

Сивика.

На всичкото отгоре при такава замяна, ги режат наи-безмилостно с

клещи, все едно си, като на зьболекар ;)

Чудя се как не са го доизмислили японците, не само при 5г, но и

при 6-та г. продьлжава да е така, мн гадно.

Мен определено в един момент, това почна да ме дразни в

иначе готиния километраж на Сивик-а ми, бялото осветление + бели

непрозрачни стрелки...... И взех че ги нацапах с червена светлоотражателна

боя :D

И стана мн рейсинг-фешьн.... ала бегачка, тип ;)

бели цифри, червени стрелки, а и нощем добре се виждаше,

Е, горе -долу де ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

а не може ли да се ползват от тези малките диоди, дето ги ползват във телефоните, едни минатюрни такива, и да са отгорната страна на стрелката щом няма място отдолу.И върху тях капачката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xtuners

а не може ли да се ползват от тези малките диоди, дето ги ползват във телефоните, едни минатюрни такива, и да са отгорната страна на стрелката щом няма място отдолу.И върху тях капачката.

<{POST_SNAPBACK}>

..трудно , но това с черната светлина е самата истина!

 

П.С. някой тук кара ли акура интегра? имам едни циферблати за нея, но не са в реален размер?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

а не може ли да се ползват от тези малките диоди, дето ги ползват във телефоните, едни минатюрни такива, и да са отгорната страна на стрелката щом няма място отдолу.И върху тях капачката.

<{POST_SNAPBACK}>

..трудно , но това с черната светлина е самата истина!

 

П.С. някой тук кара ли акура интегра? имам едни циферблати за нея, но не са в реален размер?

<{POST_SNAPBACK}>

другия месец може да имам едно табло от нея :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest poliqka

а когато светлината на усилено до края табло от потенциометъра светлината е недостатъчна какво мойе да се направи,възможно ли е потенциометъра да е прекалено възрастен или проблема идва от изтъняването на проводниците??моля за съвет-нощем не виждам колко км. съм изминал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xtuners

а когато светлината на усилено до края табло от потенциометъра светлината е недостатъчна какво мойе да се направи,възможно ли е потенциометъра да е прекалено възрастен или проблема идва от изтъняването на проводниците??моля за съвет-нощем не виждам колко км. съм изминал

<{POST_SNAPBACK}>

[/quo

 

това се дължи на кофти крушки (стандартните) , на кофти направени циферблати и т.н. ...потенциометъра не е виновен ...не го бий! :thumbs1::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Snais
Отговорено (Редактирано)

аз да попитам ... неможе ли да се сложат стрелки примерно от някаква кола която са направени прозрачни върху моето си табло и да светят ?

Редактирано от Snais

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xtuners

аз да попитам ... неможе ли да се сложат стрелки примерно от някаква кола която са направени прозрачни върху моето си табло и да светят ?

<{POST_SNAPBACK}>

знам ли ...проблема е, че може и светловодите да не пречупват светлината така че тя да достига до стрелките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASUSfen

Слага се светодиода да опира на плексигласовата част на стрелката (прозрачната част дето ще свети) и трябва да прихване светлинаОстаналата част на светодиода се боядисва да не свети и ставаНаправете си първо експеримент със светодиодче и парче плексиглас да видите как ще стане Принципно се прави дупка в плексигласа и световиода се бута вътре и се лепи с прозрачно лепило да запълни растоянието м/у светодиода и плексигласа , но в случая плексигласа е много малък и само ще може да се допрат , без да се вкара вътре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest viTec
Отговорено (Редактирано)

Това е моя но искам да е до 240км/ч а не до 120мили

то не че се вижда много ама :thumbs1: Много силно свети е**** якото може и по слабо ама газерията иска жертви :lol:

Публикувано изображение

Редактирано от viTec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

Това е моя но искам да е до 240км/ч а не до 120мили

то не че се вижда много ама :thumbs1: Много силно свети е**** якото може и по слабо ама газерията иска жертви  :lol:

 

<{POST_SNAPBACK}>

Това нещо как го караш нощем, то ще извади очите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xtuners

Това е моя но искам да е до 240км/ч а не до 120мили

то не че се вижда много ама :cry: Много силно свети е**** якото може и по слабо ама газерията иска жертви  :D

 

<{POST_SNAPBACK}>

Това нещо как го караш нощем, то ще извади очите

<{POST_SNAPBACK}>

елфолио ли е това? нямаш ли потенциометър?

аз следващото табло което ще правя, ще се постарая и стрелките да светят. пък ще пусна снимка на резултата ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASUSfen

аз следващото табло което ще правя, ще се постарая и стрелките да светят. пък ще пусна снимка на резултата ..

<{POST_SNAPBACK}>

:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest viTec

Това е моя но искам да е до 240км/ч а не до 120мили

то не че се вижда много ама :D Много силно свети е**** якото може и по слабо ама газерията иска жертви  :(

 

<{POST_SNAPBACK}>

Това нещо как го караш нощем, то ще извади очите

<{POST_SNAPBACK}>

елфолио ли е това? нямаш ли потенциометър?

аз следващото табло което ще правя, ще се постарая и стрелките да светят. пък ще пусна снимка на резултата ..

<{POST_SNAPBACK}>

Имам потенциометар :cry:Има и ключ с които мога да сменя цвета става оранжев :(

пак за светенето като свикне6 веднаж и занапреднямаш грижи :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xtuners

последни новини! монтирахме вчера табото на концертото .... и двете стрелки (темп. и гориво) се калибрират! Става лесно, но все си мислех, че горивото ще е ок без да се калибрира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...