Jump to content

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте на всички колеги:honda: Проблема е следния, фаровете на хонделката са ДРАЗНЕЩО ЖЪЛТИ, какво да правя :dunno: ?Мога ли с подръчни средства да постигна желания ефект?Или да си търся някой които рециклира пластмасовите стъкла и рефлектори ( мисля че стъклото е пластмасово)Ако някой го е правил (имам предвид само почистване не тунинговане) нека споделиТова е въпрос за предните фарове, никъде не прочетох как се отварят на сивика задните и могат ли да се почистят и те (там положението е още по зле )Иначе фурна, сещоар, отверки, парцали, и фреме се ще намеря от някъде:tooth: и какъвто съм разбирач:newbie: най - много да направа некоя беляНадявам се темата да е интересна на всички колеги с жълти фарове:unsure:

Редактирано от Кирето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега до колкото знам, а и опита покрай моите приятели в ПЗ .... едно около 70% от жълтината е от външната страна .... Взимаш една шкурка 1000 и 1500(водни и двете) пробиваш едно малко шишенце с вода и почваш здраво търкане и оливане докато се матират ... след това ловиш един Шушон ако ти се намира и започваш да нанасяш с него Паста за полиране (за съжаление точния модел на пастата не го знам, но ще распиташ де) понеже ги има и финни и груби .... С това мога да помогна аз :)Поздрави Николай :rolleyes: надявам се да сам ти помогнал :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

как така ''пробиваш едно малко шишенце '' смисал тъкрам с шкърката първо после ги мия с вода и после пастирам с шушон :blink: сори ама трябва да ми се обясни като на парволак , защото в тази свера съм си точно такъв Благодаря за отговора

Редактирано от kytila
8.�е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

шишенцето е за да оливаш с вода фаровете и шкурката докато ги търкаш

Редактирано от kytila
8.�е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.Това което трябва да направиш е, пробиваш една дупка в капачката на шише, докато търкаш с шкурката поливаш фара.Идеята е да не остава суха повърхонста докато търкаш с воднага щкурка, за да работи трябва постоянно да поливаш фара докато търкаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А можеш и при някой боджия да отидеш или търговец на коли и с машинката за пастиране на коли да си решиш проблема. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Разбрах колеги ето и матрял нагледно

1-во

 

2 -ро

 

3- то

 

горе долу май става така

да препоръчате паста някаква

Интересното е че не са помътнени фаровете а само са леко жълтеникави (отвътре) :( но обезателно ще пробвам и ще има и снимков матерял обещавам :bounce: но след една седмицаПубликувано изображение

 

Супер сте, мерси много :) :) :)

Редактирано от Кирето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм го няколко пъти и има ефект. Първо 10 мин. с шкурка 2000 после с паста 3М за полиране на пластмаса, те са 3 вида тези пасти, но като кажеш на продавача за какво ти е, той ще те насочи коя да ползваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Правил съм го няколко пъти и има ефект

ААА колега това че си го правил няколко пъти означава ли че ефекта е временен?Как може да стане постоянен или спасение няма >?:unsure: Редактирано от Кирето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и друг вариянт тьркаш водно 800-1000 после лакираш с спреи или при бояджия лак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих ефекта е 2-3 години после отново

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не забравяйте, че проблемът може да е и от прахта, която е влязла във фара и се е наслоила по вътрешните повърхности. Аз правих тая процедура с шлайфане и пръскане с лак на единия фар - минимален ефект и разлика. Оказа се, че фината прах, която е влязла вътре и се е наслоила по рефлектора и пластмасите спира светлината!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...